אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פצועים קשה ובינוני בקריסת מנוף בבת ים

פצועים קשה ובינוני בקריסת מנוף בבת ים

תאונה באתר בנייה בצומת הרחובות הנביאים והקוממיות בעיר: מפעיל המנוף נפצע קשה. גבר שעמד ליד המכונית שעליה קרס הכלי נפצע בינוני. שניים נוספים נפצעו קל: אב ובתו בת ה-9. כוחות כיבוי הוזעקו למקום. מנכ"ל החברה המפעילה את המנוף: "עוד לא יודעים מה גרם לקריסה"

13.02.2017, 17:05 | כתבי ynet

תאונה קשה באתר בנייה בבת ים: מנוף קרס אחר הצהריים (ב') בפינת הרחובות הנביאים והקוממיות בעיר, ופגע בין השאר במכונית. באירוע נפגעו ארבעה בני אדם, בהם מפעיל המנוף שנפצע קשה, ואדם שעמד ליד המכונית ונפצע באורח בינוני. בנוסף נפצעו קל אב ובתו (בני 49 ו-9) שעמדו בחניה שעליה נפל המנוף. כוחות משטרה וכיבוי הוזעקו למקום. משרד העבודה והרווחה החל בבדיקת האירוע. המשטרה עיכבה לחקירה שני מנהלים האחראים על האתר והפעילות בו.

ב-16:15 נמסר למד"א מרחב איילון על מנוף שקרס על כמה כלי רכב באתר הבנייה. חובשים ופרמדיקים העניקו טיפול ופינו לבתי חולים את ארבעת הפצועים: מפעיל המנוף, כבן 30, סבל מחבלות בגפיים ופונה במצב קשה אך בהכרה לבית החולים איכילוב בתל אביב.

בן 38 שישב במכונית שעליה קרס המנוף פונה עם פגיעה רב מערכתית לבית החולים וולפסון. כמו כן פונו לוולפסון שני הפצועים קל.

 

המנוף מופעל על ידי חברת "מבנים ונתיבים". המנכ"ל יובל עטיה ששוחח עם ynet אחרי האירוע לא ידע מה גרם לקריסה: "צריך לתחקר וללמוד את נושא. יש שם בטח עניינים הנדסיים. יש לנו את כל הרישיונות האפשריים. צריך לראות איזה כשל היה, אני לא מסוגל לתת אינפורמציה כזאת עכשיו. אני מניח שזה ייחקר ויהיה לנו תשובות".

 

קריסת המנוף בבת ים, צילום: Miki David קריסת המנוף בבת ים | צילום: Miki David קריסת המנוף בבת ים, צילום: Miki David

 

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "למקום הגיעו שני מפקחי מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית שחברו לכוחות המשטרה הנמצאים בשטח. מדובר בעגורן שמוקם באתר לפני כשבועיים. אחד מכיווני הבדיקה יתמקד בהלימה בין הקמת העגורן לנדרש בהנחיית מפקחת עבודה ראשית במשרד העבודה והרווחה, ולפיה טרם הקמתו של עגורן תבוצע סדרת בדיקות מקדימות, בהן בדיקת ביסוס הקרקע שעליה מוצב העגורן, ובסופן אישור בודק מוסמך טרם הפעלתו הסדירה".

חובש רפואת חירום במד"א, חגי נתני, סיפר: "הגענו למקום בכוחות גדולים שכללו אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד"א. מדובר בזירה מורכבת מאוד. מנוף בגובה של עשרות מטרים קרס על הכביש ופגע בכמה רכבים. מפעיל המנוף נלכד ויחד עם כוחות הכיבוי חילצנו אותו תוך כדי טיפול רפואי. הפצוע שישב ברכב היה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בכל חלקי גופו. הפצועים קל נפגעו משברי המנוף שקרס".

מפקדת מרחב איילון במשטרה, ניצב משנה סיגל בר צבי: "יחד עם כוחות ההצלה האחרים אנחנו פועלים לזכות את המקום ולהחזיר את החיים למסלולם. הפעולות יקחו מן רב מאחר שמדובר במנוף גדול ונגרם נזק גם לחניון תת-קרקעי. אנחנו נפעל עד הבוקר והציבור מתבקש לא להגיע. מדובר בתאונת עבודה שתיחקר על מחלקת ההונאה בתל אביב".

איתי בלומנטל ואלי סניור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות