אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בין העצורים בכפר סבא: ראש העירייה, החשוד בקבלת שוחד צילום: יריב כץ

בין העצורים בכפר סבא: ראש העירייה, החשוד בקבלת שוחד

יהודה בן חמו נעצר הבוקר ועוכב לחקירה עם 13 חשודים נוספים; הוא חשוד בקבלת שוחד וטובות הנאה מקבלנים ואנשי עסקים בעיר; בית המשפט האריך את מעצרו בשבעה ימים; החקירה הסמויה התנהלה זה שנתיים - "החשדות מאוד חמורים"

13.02.2017, 19:39 | נעמי צורף

ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, חשוד בקבלת שוחד וטובות הנאה מקבלנים ואנשי עסקים בעיר. הוא נעצר ועוכב לחקירה הבוקר (ב') יחד עם בכירים נוספים בעירייה. הערב האריך בית המשפט בראשון לציון את מעצרו של בן חמו בשבעה ימים. גם עוזרו של ראש העיר, דותן חננסון, נעצר הבוקר. הוא חשוד בגניבה, ומעצרו הוארך בארבעה ימים.

קראו עוד בכלכליסט

עוד עוכבו לחקירה הבוקר הקבלנים רמי שבירו, רפאל כחלון, ג'אבר מאהר ואיתן מאיר אשר חשודים במתן שוחד והלבנת הון. מעצרם הוארך גם כן בארבעה ימים.

יהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא, בעת הארכת מעצרו, צילום: יריב כץ יהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא, בעת הארכת מעצרו | צילום: יריב כץ יהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא, בעת הארכת מעצרו, צילום: יריב כץ

בסך הכל עיכבו חוקרי יחידת להב 433 במשטרה 14 בני אדם החשודים בביצוע עבירות של לקיחת ומתן שוחד, גניבה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

שישה מהחשודים, בהם ראש העיר המכהן בתפקידו מאז שנת 2003, המיוצג על ידי עורכי הדין בועז בן צור ודקלה סירקיס, הובאו לדיון להארכת מעצרם שהתקיים בבית משפט השלום בראשון לציון מול השופט עמית מיכלס. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של ראש העיר בעשרה ימים ואת מעצרם של החשודים האחרים בשמונה ימים. יתר שמונת החשודים שנעצרו הבוקר נחקרו במהלך היום ושוחררו ביחידה.

המשותף לכל החשדות: ראש העיר

"לדאבון הלב, פעם נוספת מובא לבית המשפט ראש עיר החשוד בשוחד ומרמה ועמו חשודים נוספים הקשורים לביצוע עבירות אלו", כתב השופט מיכלס בהחלטתו, "על פי חומר החקירה שמונח לפני, לא מדובר באמירות כלליות או חשד כללי אלא בחשדות ספציפיים כלפי כל החשודים כאשר המשותף לכולם הוא ראש העיר". עוד כתב השופט כי קיים חשש ממשי לשיבוש חקירה על ידי ראש העיר והקבלן כחלון אשר נחשבים לחברים קרובים עוד טרם מונה בן חמו לראשות הערייה.

"מדובר בחשדות מאוד חמורים שהתגלו במהלך חקירה סמויה שהתנהלה מזה זמן רב", אמר התובע המשטרתי בפתח הדיון להארכת מעצר. על פי המשטרה, החקירה נפתחה בשנת 2015 ומידע מודיעיני בנוגע לחשדות המיוחסים הגיע מספר שנים לפני כן. לדבריו, "ממצאי החקירה מעלים כבר עכשיו חשדות חמורים שמגלמים בתוכם שחיתות ציבורית שבוצעה באופן מובנה ושיטתי בעירייה תוך ניצול מעמד ראש העיר עוזרו וגורמים חיצוניים. זוהי חקירה מורכבת מסועפת ובה מסמכים רבים". במסגרת הפעילות הבוקר, המשטרה פשטה על בניין העירייה וכן ביצעה חיפוש בבתי החשודים ובמשרדיהם. החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז ומצויה בראשיתה.

חשוד נוסף בפרשה הוא הקבלן שבירו. בין השאר חשוד שבירו שנתן לפני כשנתיים תלושי שי לחג בשווי של כ-10,000 שקל לבכיר בעירייה. הבוקר נעצר שבירו על ידי ניידת שעה שנהג ברכבו. לטענת עורך דינו, שבירו שיתף פעולה עם חוקריו, העביר להם באופן מיידי את הטלפון הנייד שלו, הראה להם את הכספת בביתו והעביר להם מסמכים רלוונטיים לחקירה. עוד נטען כי החשוד נמצא בסכסוך עם העירייה. חשוד אחד בפרשה הוא הקבלן מאהר, ובין השאר נבדק החשד כי העביר מעטפת כסף בסכום של 5,000 שקל לבכיר בעירייה.

"יש פער עצום בין הרטוריקה לבין הנסיבות במקרה הזה", אמר עו"ד בן צור המייצג את ראש העיר, "לא ראינו ולא נשאלנו על שום תביעת אצבע של ראש העיר ביחס לפעולה או הטבה ביחס למי מהחשודים האחרים. בדרך כלל כשיש 'תעשיית שוחד' צריכים להראות את התעשייה ועד כמה שאני מצליח להבין זה לא קיים במקרה הזה. כשמדברים על משהו רחב זה צריך להיות מגובש לכדי תמונה ראייתית ראשונה, כשאני שומע שלא הראו לראש העיר אפילו מעורבות אחת יש קושי בתזה הבסיסית".

 

לפני שבוע נעצר ראש עיריית צפת, אילן שוחט, בחשד לביצוע עבירות של גניבה, לקיחת שוחד, שיבוש מהלכי משפט, נתינת שוחד בחירות, הבטחת עבודה לבוחר, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
רק שחיתות?
הפקיעו לי כמעט את כל המגרש לטובת השכן שהוא יזם ומתווך בעיר כפר סבא. למה? כי הוא רוצה לבנות בניין מגורים גדוללללללללל ובלי השטח שלי הוא כבול.ובגללם נאלצתי להוציא את הילדה שלי שהיתה בת 10 מרשותי להעבירה לסבתא שלה. הבנתם? התחברתי לדייר של היזם/מתווך/שכן ואז השכן התקשר ואמר שהוא מנתק לי את המים, לשאלתי מה מפריע לו שאני מחוברת לדייר שלו, הוא ענה שמפעל המים והעירייה לוחצים עליו לנתק לי את המים!!!!! נשארתי.בלי מים, קניתי מים מינרליים, ככה הכנתי לי קפה, צחצחתי שיניים, רחצתי פנים, ותסלחו לי, את הצרכים עשיתי בחצר..... ביום שישי לפני שהוא נעצר היתה לי שיחת טלפון מאד קשה עם מישהו מהעירייה. לפני כניסת שבת 40 דקות במקלחת לא הפסקתי לבכות. כשסיימתי הבטתי למעלה וביקשתי מאלוקים, שכל מי שמרע לי תשפוט אותו. והסוף ידוע. בפסיקה של ברק שהיה היועץ המשפטי של הממשלה הוא כתב: "גם אם אדם פלש למבנה שלא שלו, חובה על הרשות לחבר אותו למים...." המים הם קניין של האזרח לא של שום רשות עד היום מתעללים בי. 10 שנים של התעמרות בי ובילדה היחידה שלי. זו ילדה שהבאתי לעולם לאחר טיפולים וילדתי אותה בגיל 41 .
אביבה-טליה עמרן  |  01.07.17
15.
שחיתות בכפר סבא
כבר מזמן יודעים שרפי כחלון הוא ראש העיר ויהודה עושה כל דבר שרפי דורש , כל האנשים האלו שילמו ליהודה המון כסף אחרת מהיכן יש לו וילות ונדל״ן כל השנים היה פקיד בהסתדרות פשוט בושה , בגלל הגניבות האלו הוא זרק את דני הרוש את יוניאן וכל המקורבים אליו על מנת שיוכל לבצע את כל השחיתויות
יחזקאל שבת כהן  |  14.02.17
לכל התגובות