אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלי הכנסות ועם חלום אופנתי - מיי סייז זינקה לשווי של 200 מיליון דולר בניו יורק

בלי הכנסות ועם חלום אופנתי - מיי סייז זינקה לשווי של 200 מיליון דולר בניו יורק

החברה שמפתחת אפליקציה למדידת בגדים ופריטים נוספים זינקה אמש בניו יורק ב-185% ללא כל דיווח מצד החברה במחזור מסחר חריג. החברה צופה כי תתפוס נתח של 2% מרכישות האופנה בארה"ב

14.02.2017, 08:59 | גיל קליאן ודרור רייך

ללא הכנסות ועם חלום אופנתי - הסטארט אפ מיי סייז זינק אתמול (ב') לשווי של 200 מיליון דולר בוול סטריט. מחזור המסחר במנית החברה עמד על יותר מ-980 אלף מניות, כאשר המחזור הממוצע שלה עומד על כ-2,400 מניות בלבד.

ולמי לא נשאר? מייסייז: חברת המיליארדים שאיש עוד לא גילה ברבעונים הקרובים יגיעו לתיקי הפנסיה, הגמל ולקרנות הנאמנות המנייתיות חברות שיבטיחו חלום. מיעוטן יגשימו אותו. רובן יכניסו מיליונים למעריכי השווי, לבעלי העניין, לחתמים ולמנהלי כספי הציבור גולן פרידנפלד, 11 תגובותלכתבה המלאה

החברה זינקה במהלך יום המסחר לרמות של 16.5 דולר למניה, אך סגרה את היום במחיר של 11 דולר למניה - זינוק של 185%.

האפליקציה של מיי סייז בתערוכת CES:

קראו עוד בכלכליסט

לא ברור מה גרם למניית החברה לזנק בשיעור חד כל כך. החברה לא פירסמה הודעה, וגם לא פורסמה סקירת אנליסטים לגביה. מיי סייז עוסקת בפיתוח כלים טכנולוגיים למידת מידות גוף - לצורך התאמת בגדים באתרי מכירות אופנה, והשיקה אפליקציה למדידה בשם SizeUp - שיכולה למדוד גם פריטים נוספים.

מיי סייז הפכה לחברה ציבורית בתחילת 2014 כאשר פעילות המיזם, שנוסד על ידי שושנה זיגדון, מוזגה לתוך השלד הבורסאי נולדצ'טרי ונצ'רס. התחזיות של מיי סייז שאפתניות במיוחד. בעלי המיזם מעריכים כי הוא יתפוס נתח שוק של 2% מרכישות האופנה המקוונות בארה"ב כבר בתום שלב החדירה. האפליקציה אמורה לטפל בבעיה של החזרות בגדים שנקנים און ליין בגלל בעיית מידה. החברה משווקים את הפליקציה שלהם כפתרון למכירות מקוונות גם של מוצרים אחרים.

מיי סייז נמצאת בשליטת זיגדון (20%), רונן לוזון מנכ"ל החברה (10%) וישראל לוי (8.7%). מרבית מניות החברה נמצאות בידי הציבור. בתל אביב נסחרה החברה נכון לאתמול לפי שווי של 138 מיליון שקל בלבד. לחברה אין הכנסות, והיא סיימה את ינואר-ספטמבר עם הפסד של 15.8 מיליון שקל. 

מנהלי מיי סייז בנאסד"ק, צילום: twitter / nasdaq מנהלי מיי סייז בנאסד"ק | צילום: twitter / nasdaq מנהלי מיי סייז בנאסד"ק, צילום: twitter / nasdaq

בלי פרופורציות

לפעמים, גם כשכל נורות האזהרה מהבהבות, השוק ממשיך בשלו. הפעם מדובר בחברה הקטנה מיי סייז שרוצה לשנות את הדרך שבה אנחנו רוכשים בגדים און ליין. בלי הכנסות ועם חלום אופנתי, מיי סייז, שמפתחת אפליקציה למדידת בגדים ופריטים נוספים זינקה אמש בניו יורק לשווי של 200 מיליון דולר ללא כל דיווח מצד החברה במחזור מסחר חריג.

כמה חריג? מחזור המסחר במנית החברה עמד על יותר מ-980 אלף מניות, כאשר המחזור הממוצע שלה עומד על כ-2,400 מניות בלבד. החברה זינקה במהלך יום המסחר לרמות של 16.5 דולר למניה, כ-370%, אך סגרה את היום במחיר של 11 דולר למניה - זינוק של 185%.

לא ברור מה גרם למניית החברה לזנק בשיעור חד כל כך. יש הגורסים כי סקירה אוהדת באתר STOCK NEWS UNION הוא שאחראי לה. כותב הסקירה, ג'יימס מריון, הפגין גישה חיובית כלפי מניית החברה וציין כי היא יכולה להיות הזדמנות השקעה שפותרת בעיה אמיתית הן של הקמעונאים והן של הצרכנים.

בשוק מתקשים לקבל את ההסבר הזה. בטח שברקע נמצא יצחק זיגדון, בעלה של בעלת המניות הגדולה בחברה (20%) שושנה זיגדון, שכיכב עד לאחרונה ברשימת המבוקשים של האינטרפול בגין תרמית בניירות ערך.

שמו, תמונתו ופרטיו המלאים התנוססו באתר הבולשת האמריקאית וזיגדון אמר בעבר כי אינו מעורב בפעילות מיי סייז, וכי ערך הסדר פשרה עם רשות ני"ע בארה"ב והתביעה נגדו שם בוטלה. שמו אכן ירד מרשימת המבוקשים.

סיבה נוספת היא הסכם יעוץ שנחתם לפני שלושה ימים ופורסם היום למשקיעים. על פי ההסכם, מיי סייז התקשרה עם חברת הייעוץ הפולנית Polska PNOבהסכם למתן שירותי יעוץ להשגת מענקים מהאיחוד האירופי לפרויקטים בתחום עיסוקה של החברה.

השירותים יכללו יעוץ, סיוע בהכנת בקשות מענק לאיחוד האירופי וליווי החברה בתכניות נשוא הפרויקטים ובדיווח עליהם לרשויות האיחוד האירופי, מהן יתקבלו המענקים. מיי סייז תשלם לחברת הייעוץ תשלומים קבועים דמי הצלחה, בכפוף לקבלת המענקים בפועל.

מיי סייז הפכה לחברה ציבורית בתחילת 2014 כאשר הפעילות מוזגה לתוך השלד הבורסאי נולדצ'טרי ונצ'רס. התחזיות של מיי סייז שאפתניות במיוחד. בעלי המיזם מעריכים כי הוא יתפוס נתח שוק של 2% מרכישות האופנה המקוונות בארה"ב, שמגלגל מיליארדים, כבר בתום שלב החדירה. לפי הערכת השווי למיזם של BDO שפורסמה בעבר למשקיעים בחברה הם צפו שהיא תגיע למכירות של מיליארד דולר כבר ב-2016. נכון להיום לחברה אין הכנסות, והיא סיימה את ינואר-ספטמבר עם הפסד של 15.8 מיליון שקל.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות