אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיז'ו במשא ומתן לרכוש את אופל מג'נרל מוטורס צילום: citroenvie

פיז'ו במשא ומתן לרכוש את אופל מג'נרל מוטורס

חברת האם של פיז'ו וסיטרואן שוקלת את רכישת אופל, חטיבתה הגרמנית של ג'נרל מוטורס. אם המגעים יצאו לפועל, תהפוך פיז'ו ליצרנית השניה בגודלה באירופה אחרי פולקסווגן

14.02.2017, 14:07 | תומר הדר

האם צמד ענקיות רכב, מהוותיקות בעולם עתידות להתאחד? יצרנית הרכב מצרפת, פיז'ו, הודיעה היום (ג') כי היא מנהלת משא ומתן לרכוש את אופל, חטיבתה הגרמנית של ג'נרל מוטורס.

קראו עוד בכלכליסט

אופל, עברה מספר שנים קשות במיוחד בכל הנוגע להישרדותה של החברה, שערערו במידה מסוימת את יחסיה עם חברת האם ג'נרל מוטורס. גם בישראל ניכרה התרופפות הקשרים בין GM ובין אופל, עם העברת הזיכיון מידיה של UMI יבואנית מותגי GM לידי קבוצת שלמה. על פי הדיווחים באירופה העסקה נידונה בימים אלה על ידי הצדדים.  

קרלוס טווארס יו"ר פיז קרלוס טווארס יו"ר פיז'ו | צילום: citroenvie קרלוס טווארס יו"ר פיז

במידה שאכן תצא העסקה לפועל, מהלך שעשוי להתארך אל תוך שנת 2018, תשלוט פיז'ו ב-16% מהיקף שוק הרכב האירופי ותהפוך ליצרנית השניה בגודלה ביבשת אחרי פולקסווגן.

יש להדגיש כי פיז'ו מיוצגת בישראל על ידי קבוצת דוד לובינסקי ואילו אופל מיוצגת בישראל על ידי קבוצת שלמה. בעת האחרונה אירעו מספר עסקאות בשוק הרכב הישראלי אשר נבעו ישירות ממיזוגים שהתקיימו ברמה העולמית: כך לדוגמה חברת המזרח יבואנית לנד רובר קיבלה את זיכיון השיווק של מכוניות יגואר לאחר שיגואר ולנד רובר אוחדו תחת JLR ואילו סוכנות מכוניות לים התיכון יבואנית פיאט קיבלה את זיכיון ג'יפ לאחר שג'יפ אוחדה תחת מטריית פיאט קרייזלר. עם זאת, לדברי גורמים בענף הרכב, עדיין מוקדם מכדי לדעת האם מהלך כזה ישפיע על שוק הרכב הישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות