אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות עלייה של 30% בהכנסות, וואווי הרוויחה 10% פחות ממכירת סמארטפונים ב-2016 צילום: בלומברג

למרות עלייה של 30% בהכנסות, וואווי הרוויחה 10% פחות ממכירת סמארטפונים ב-2016

החברה הסינית לא הצליחה להגיע ליעד הרווחים שלה השנה שעמד על כ-2.5 מיליארד דולר. היא אמנם מכרה הרבה יותר סמארטפונים, אך גם הוציאה הרבה יותר לשם כך

14.02.2017, 18:26 | רפאל קאהאן

וואווי לא הצליחה לעמוד ביעד הרווחים שלה השנה שעמד על כ-2.5 מיליארד דולר. על פי דיווח של אתר The Information אתמול (ב'), החברה הרוויחה "רק" 2 מיליארד דולר. הרווחיות הנמוכה יחסית מהווה ניגוד מובהק לגידול החד בהכנסות שלה ב-2016 ביחס לשנה הקודמת. 

קראו עוד בכלכליסט

דיווח של האתר sohu העלה שהסיבה העיקרית לכך היו עלייה חדה בהוצאות הפיתוח והשיווק של החברה שהפכה לגלובלית בשנתיים האחרונות. זאת ועוד, החברה נאלצה להתמודד עם עלייה חדה במחירי הרכיבים שמרכיבים את המכשירים שלה. וואווי גם מייצרת בעצמה את המעבדים שמפעילים את רוב המכשירים שהיא מייצרת.

מכשירים מתקדמים יותר דרשו עלויות פיתוח גבוהות הרבה יותר עבור וואווי, צילום: יחצ מכשירים מתקדמים יותר דרשו עלויות פיתוח גבוהות הרבה יותר עבור וואווי | צילום: יחצ מכשירים מתקדמים יותר דרשו עלויות פיתוח גבוהות הרבה יותר עבור וואווי, צילום: יחצ

בעשר השנים האחרונות, וואוי הוציאה כ-35 מיליארד דולר על מחקר ופיתוח, הרבה יותר מאשר חברה כמו אפל למשל. רק ב-2014 ו-2015 היא הוציאה יותר מ-15 מיליארד דולר על פיתוח מוצרים חדשים, בתקופה זו החברה החלה להציג דגמים שהתחרו באיכות עם מיטב התוצרת של סמסונג, LG ומוטורולה.

עם זאת החברה לא השכילה לשמור על ההובלה שלה של השוק הסיני ואיבדה אותו השנה ליריבתה OPPO, וזאת למרות שהיא מכרה כ-76.6 מיליון מכשירים. יריבתה הצליחה למכור כ-78.4 מיליון מכשירים תוך שהיא מגדילה את היקף המכירות שלה בכ-122% ביחס לשנה הקודמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות