אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגן יו"ר הכנסת מעיד לטובת איילת אזולאי: "אין לי ספק ששום טעות לא נעשתה ממקום של שחיתות"

סגן יו"ר הכנסת מעיד לטובת איילת אזולאי: "אין לי ספק ששום טעות לא נעשתה ממקום של שחיתות"

ח"כ חיליק בר הגיע לביהמ"ש המחוזי כעד אופי מטעם ההגנה בשלב הטיעונים לעונשה של מנהלת הלשכה לשעבר של פואד. "אצטער לראות שירות ציבורי בלי 'מכונות עבודה' כמו איילת"

15.02.2017, 10:30 | נעמי צורף
סגן יו"ר הכנסת, ח"כ חיליק בר, הגיע הבוקר לבית המשפט המחוזי בת"א כעד אופי מטעם ההגנה בשלב הטיעונים לעונשה של איילת אזולאי, מנהלת הלשכה לשעבר של השר בנימין (פואד) בן אליעזר. אזולאי הורשעה בסוף חודש נובמבר בעברת מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת פואד. התיק המשיך להתנהל גם לאחר שפואד נפטר בקיץ האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הרשעתה, הודתה אזולאי בפני השופט בני שגיא, בהעברת מידע חסוי לאיש העסקים ג'קי בן זקן. המידע נוגע להחלטת מועצת הנפט על רישיון הקידוח של חברת שמן שהיתה בבעלותו של זקן ובבעלות שותפו אברהם נניקשווילי.

"אני אצטער לראות שירות ציבורי בלי 'מכונות עבודה' כמו איילת", אמר ח"כ בר והוסיף "זכיתי לעבוד איתה למעלה מ-7 שנים כיועצו של השר פואד".

ח"כ חיליק בר ח"כ חיליק בר ח"כ חיליק בר

עוד סיפר ח"כ בר: "כשנשאלתי אם אני מוכן לבוא לכאן ולתת עדות אופי, אמרתי שאני מבקש לעשות זאת. זו זכות גדולה מבחינתי לבוא לפה ולהחזיר לאיילת על מה שעשתה, מה שהייתי עד שעשתה עבור אחרים במשך כל כך הרבה שנים".

ח"כ בר סיפר כי הוא לא מכיר את פרטי התיק אך "אין לי ספק שבמהלך עבודה כל-כך מאומצת אפשר לעשות טעויות אבל אין לי ספק ששום טעות לא נעשתה ממקום של שחיתות, היא בן אדם טוב שצריך להיות במערכת הציבורית", אמר והוסיף "אני מקווה שגזר הדין לא יותיר אותה במצב שתפגע יכולתה לחזור למערכת הציבורית".

הודאתה של אזולאי במסגרת הרשעתה אינה במסגרת הסדר טיעון, ופרקליטותיה, עורכות הדין יעל גרוסמן ושרון בן צבי, יבקשו מביהמ"ש לבטל את ההרשעה בהתאם לתסקיר מבחן ולגזור עליה עונש ללא הרשעה.

על פי כתב האישום, אזולאי עבדה תחת בן אליעזר בתפקידיו השונים החל משנת 1992 כמזכירה, עוזרת, מנהלת לשכה ויועצת פרלמנטרית. בכל אחד מתפקידיה הייתה אזולאי עובדת ציבור. במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום (2011), הייתה אזולאי יד ימינו ובת בריתו של בן אליעזר, קידמה את האינטרסים שלו, ובמקביל את שלה, ופעלה כזרועו הארוכה.

בן זקן היה פעיל של בן אליעזר במפלגת העבודה. ברבות השנים, ועם הפיכתו של בן זקן לאיש עסקים, הפכו הקשרים בין השניים לאינטרסנטיים. בן זקן, כך כתב האישום, הקפיד לשמור על קשרים גם עם אזולאי, אותה הכיר מימיו כפעיל פוליטי.

הפרקליטות טוענת שהמידע שהעבירה אזולאי לבן זקן, שהודה לאחרונה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של סיוע להפרת אמונים, שיפר את סיכויה של חברת שמן לקבל רישיון קידוח, סיכוי בעל פוטנציאל כלכלי גדול

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות