אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק בין רשתות השיווק מחריף: יו"ר ועד מגה מנחה את העובדים המושאלים לסניפי ויקטורי שלא להגיע מחר לעבודה צילומים: אוראל כהן , מיקי נעם אלון

בלעדי לכלכליסט

המאבק בין רשתות השיווק מחריף: יו"ר ועד מגה מנחה את העובדים המושאלים לסניפי ויקטורי שלא להגיע מחר לעבודה

במסגרת מכירת שישה סניפים לוויקטורי סוכם כי בעלי מגה ביתן ישאיל עובדים זמנית לבעלי ויקטורי רביד - אולם העובדים מתלוננים על התעמרות כלפיהם ולטענת יו"ר הוועד - ניסיונות לשדלם לעבור לוויקטורי

15.02.2017, 11:25 | נורית קדוש

10 ימים לאחר שאיים שלא יאשר לעובדי מגה שהושאלו לרשת ויקטורי להגיע לעבודה בסניפים שרכשה ממגה, מממש יו"ר ועד עובדי מגה אייל אלי את האיום.

ל"כלכליסט" נודע כי בשעה זו מנחים נציגי ועד עובדי מגה את עשרות עובדי החברה המושאלים לחברת ויקטורי ומפעילים שני סניפי ויקטורי ברעננה ובהרצליה, שלא להגיע מחר לסניפים ולהתייצב במרכז הלוגיסטי של מגה בקיבוץ אייל לקבלת שיבוץ מחדש. ההנחיה של אייל אלי, יו״ר הועד מגיעה על רקע מה שמוגדר על ידו ״התעמרות ממושכת של מנהלי ויקטורי בעובדי מגה לאורך השבועות האחרונים״. לדברי אלי, ההחלטה התקבלה על אף התראות חוזרות מצד הועד להפסיק את פעולות ההתעמרות. בכוונת אלי אף למנוע את הרחבת הסכם ההשאלה, על פיו צפויים עובדי מגה להפעיל 4 סניפי ויקטורי נוספים בתקופה הקרובה.

ברקע הדברים, הסכם להשאלת עובדי מגה שנחתם יחד עם ההסכם לרכישת זכויות השכירות בשישה סניפים. על פי אותו הסכם, ״ישאיל״ נחום ביתן לאייל רביד מנכ״ל ומבעלי השליטה ברשת ויקטורי את עובדי אותם סניפים למשך 5 חודשים. ההסכם האמור נחתם לטענת גורמים במגה כיוון שמדובר בסניפים הפועלים באזורים בהם קשה למצוא עובדים בתחום ובכדי שויקטורי יוכל לפתוח את הסניפים תוך פרק זמן קצר מהרכישה, כך שיוכל להנות מתרומתם הכלכלית באופן מיידי.

אייל רביד מבעלי השליטה ומנכ"ל ויקטורי ונחום ביתן בעלי מגה, צילומים: אוראל כהן , מיקי נעם אלון אייל רביד מבעלי השליטה ומנכ"ל ויקטורי ונחום ביתן בעלי מגה | צילומים: אוראל כהן , מיקי נעם אלון אייל רביד מבעלי השליטה ומנכ"ל ויקטורי ונחום ביתן בעלי מגה, צילומים: אוראל כהן , מיקי נעם אלון

בשלב זה פתח רביד שתיים מתוך שש החנויות והושאלו לו כ-60 עובדים. לטענת יו״ר ועד העובדים אייל אלי, נודע לו כי רביד מנסה לשדל את עובדי מגה שהושאלו לו, בשיחות ובדפי הפייסבוק שלהם לעבור לעבוד אצלו בחוזה אישי. יו״ר ועד עובדי מגה אייל אלי פנה לפני כ-10 ימים במכתב ליו"ר הסתדרות המעו"ף ראובן פרי והודיע לו כי אם הדבר יחזור על עצמו, ימנע מעובדי מגה להגיע לסניפים האמורים. ״משפחת רביד, בעלת השליטה ברשת ויקטורי נותנת בימים האחרונים עצות לעובדי מגה ברשתות החברתיות. העברתי את הדברים לנחום ביתן וביקשתי שיעביר מסר למשפחת רביד לחדול מלהתסיס את עובדי החברה. לצערי משפחת רביד המשיכה בכך גם בערב ונאלצתי להגיב על כך בפייסבוק. הריני להודיעך כי אם משפחת רביד תמשיך להתסיס את עובדי מגה ברשתות החברתיות, אתן הוראה חד משמעית לעובדים שלנו שמועסקים אצלם, לא להתייצב לעבודה והדבר ישליך על עובדי שאר הסניפים״. כתב אלי לפרי. לטענת אלי, למרות האזהרות, המשיכו עובדי מגה הפועלים בויקטורי להתלונן על היחס שהם מקבלים ממנהלי ויקטורי ובנוסף, נמשכו הנסיונות לגייס עובדים מושאלים כעובדים קבועים של ויקטורי.

אחד מתנאי המיזוג בין ביתן למגה היה מכירת שמונה חנויות באזורים בהם יש לביתן נתח שוק גבוה. ביתן ניסה לשכנע את בית הדין להגבלים עד הרגע האחרון לבטל תנאי זה, ומשלא הצליח, חתם ביום האחרון ליישום ההגבלה בחודש נובמבר על הסכם למכירת שישה סניפים לויקטורי בתמורה ל-12.5 מיליון שקל. הסניפים המדוברים ממוקמים ברעננה, תל מונד, מגדל העמק, קריית אתא ושוהם.

מויקטורי נמסר בתגובה: "בהסכם השאלת עובדי מגה בסניפים שנרכשו על ידי רשת ויקטורי, יש סעיף הקובע כי עובדים שירצו, יוכלו לעזוב את מגה ולעבור לעבוד ברשת ויקטורי, תוך שמירת כל הזכויות המגיעות להם, נכון למועד מכירת מגה ליינות ביתן. העובדים שהושאלו לרשת ויקטורי בסניפי שבעת הכוכבים והרצליה עושים חייל וזכו בימים האחרונים לבונוס בגובה 500 שקל כל אחד בזכות עמידה ביעדים שהוצבו להם. בהתאם לשביעות רצון אותם עובדים, אנו פועלים לפי ההסכם לאפשר להם לבחור היכן ירצו לעבוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות