אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט הגדיל החזקה באפל - ונכנס לפוזיציה חזקה בחברות התעופה צילום: גטי אימג'ס

באפט הגדיל החזקה באפל - ונכנס לפוזיציה חזקה בחברות התעופה

גופי ההשקעה הגדולים בארה"ב חושפים את השינויים המהותיים שנערכו בפורטפוליו ברבעון הרביעי. ברקשייר האת'ווי רכשה 45 מיליון מניות אפל ברבעון, הכפילה ב-6 את ההחזקה בקונטיננטל וב-10 את הנתח בדלתא איירליינס

15.02.2017, 14:39 | מיקי גרינפלד

הגופים המוסדיים ובתי ההשקעות חושפים את השינויים המהותיים שנערכו בפורטפוליו ברבעון הרביעי, והשוק מתעדכן בפוזיציות החדשות של משקיעי הענק - וברקשייר האת'וור של וורן באפט בעיני רבים בפסגת הרשימה.  

קראו עוד בכלכליסט

ברקשייר דיווחה אתמול בערב שבמהלך הרבעון הרביעי הגדילה את ההחזקה שלה באפל ל-57.36 מיליון מניות (מעט יותר מ-1%) נכון ל-31 בדצמבר, מול 12.23 מיליון מניות בסוף הרבעון השלישי - עלייה בשיעור של פי 4.7, או תוספת של 45.13 מיליון מניות. 

המהלך יותר מהוכיח את עצמו, לאור העובדה שמניית אפל זינקה מאז ב-16.6% עד לרמות השיא של אתמול, בעיקר בזכות התוצאות הטובות שנחשפו בדוחות הרבעוניים. השווי הספציפי של המניות שבהן החזיקה ברקשייר בסוף שנת 2016 צמח ב-1.1 מיליארד דולר. 

וורן באפט, צילום: גטי אימג וורן באפט | צילום: גטי אימג'ס וורן באפט, צילום: גטי אימג

ברקשייר הגדילה משמעותית במהלך הרבעון את ההימור על חברות התעופה האמריקאיות: חברת ההחזקות של באפט נכנסה להחזקה חדשה בסאות'ווסט איירליינס, עם 43.2 מיליון מניות ו יותר מהכפילה את ההחזקה באמריקן איירליינס ל-45.54 מיליון (מ-21.77 מיליון בסוף הרבעון השלישי). 

ברקשייר הגדילה באופן חד את ההחזקה בדלתא אייר ליינס, כמעט פי 10, מ-6.33 מיליון ל-60.03 מיליון מניות. כך גם ביונייטד קונטיננטל עלתה ההחזקה בחדות, מ-4.53 מיליון ל-28.95 מיליון מניות.

מניה נוספת שזתה ל"תמיכת" ברקשייר היא מונסנטו, עם רכישה של 8 מיליון מניות נוספות, ומנגד חתכה כמעט לחלוטין את הנתח המוחזק בוריזון, מ-15 מיליון מניות לפחות מ-1,000. השווי הכולל של החזקות ברקשייר האת'ווי עלה ברבעון הרביעי ב-15% ל-147.99 מיליארד דולר.

קרן הגידור של ג'ורג' סורוס (Soros Fund Management) צמצמה במהלך הרבעון החזקות באמזון, איביי, נטפליקס ובאבוט, ומנגד הגדיל את ההחזקות בגולדמן זאקס ובפנדורה.

קרן הגידור גרינלייט קפיטל (Greenlight Capita) של דיויד איינהורן הגדילה את ב-11% את הנתח שלה באפל עם רכישת 613 אלף מניות חדשות - ההחזקה הכוללת שלה באפל עומדת עתה על 5.8 מיליון מניות.

הקרן הגדילה את הנתח בחברת הכימיקלים סינג'נטה, ווהגדילה ב-52% את ההחזקות בקבוצת הרוקחות רייט אייד (Rite Aid). בנוסף רכשה הקרן 25 מיליון אופציות קול של ג'נרל מוטורס (המזכות בזכות לרכוש מניות החברה במחיר קבוע). מנגד החברה מכרה 3.832 מניות GM שברשותה.

דיויד איינהורן, צילום: בלומברג דיויד איינהורן | צילום: בלומברג דיויד איינהורן, צילום: בלומברג

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות