אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: מדד המחירים לצרכן עלה בינואר ב-0.6%,  העלייה הגדולה ביותר זה 4 שנים צילום: רויטרס

ארה"ב: מדד המחירים לצרכן עלה בינואר ב-0.6%, העלייה הגדולה ביותר זה 4 שנים

בחודש שעבר זינקו מחירי הדלק ב-7.8%, והיו אחראים לכמעט ממחצית העלייה של המדד. דמי השכירות עלו ב-0.3% לאחר עלייה דומה בדצמבר

15.02.2017, 16:41 | שירות כלכליסט

מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה בחודש ינואר ב-0.6%, העלייה הגדולה ביותר זה 4 שנים. זאת נוכח עלייה במחירים הדלק ומוצרים אחרים לצרכן הפרטי.

בחודש שעבר זינקו מחירי הדלק ב-7.8%, והיו אחראים לכמעט ממחצית העלייה של מדד המחירים לצרכן. עלייה זו הגיעה בעקבות עלייה של 2.4% בדצמבר.

מחירי המזון עלה קלות ב-0.1% לאחר 6 חודשי יציבות. מחירי המזון לצריכה הפרטית נותרו לא שינוי לאחר ירידה של 8 חודשים ברציפות. ועוד בסל מדד המחירים לצרכן – מחירי השכירות עלו ב-0.3% בחודש שעבר לאחר עלייה דומה בדצמבר.

עלויות הטיפול הרפואי בארה"ב עלו ב-0.2%, ומחיריהם של שירותי בתי החולים ותרופות המרשם עלו ב-0.3%. מחירי הרכבים זינקו ב-0.9% - עלייתם הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2009. 

ג ג'ק לו, שר האוצר האמריקאי בממשל אובמה | צילום: רויטרס ג

על פי משרד העבודה האמריקאי ב-12 החודשים עד סוף ינואר רשם מדד המחירים לצרכן עלייה של 2.5% - העלייה הגדולה ביותר מאז מרץ 2012. כלכלנים צפו כי המדד יעלה בינואר ב-0.3%.

מדד הליבה, שאינו כולל מחירי אנרגיה ומזון, עלה ב-0.3% בינואר לאחר עלייה של 0.2% בדצמבר. אינפלציית הליבה עלתה ב-2.3%.

לפדרל ריזרב יעד אינפלציה של 2% והוא עוקב אחר מדד אינפלציה העומד כעת על 1.7%. האינפלציה המתחזקת בהדרגה ושוק עבודה הרושם גם הוא עלייה עשויים לאפשר לפד להעלות את הריבית השנה פעמיים לכל הפחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות