אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורייזון צפויה להגיש הצעה מתוקנת לרכישת יאהו: עשויה להפחית את סכום הרכישה ב-350 מיליון דולר צילום: בלומברג

ורייזון צפויה להגיש הצעה מתוקנת לרכישת יאהו: עשויה להפחית את סכום הרכישה ב-350 מיליון דולר

ורייזון היתה אמורה לרכוש את עסקי הליבה של יאהו תמורת 4.8 מיליארד דולר אולם שורה של דיווחים על פריצות ענק למחשבי החברה גרמו לה לשנות את פרטי העסקה

15.02.2017, 18:08 | הגר רבט ועומר כביר

ורייזון צפויה לסכם בקרוב על שינוי בעסקה לרכישת נכסי האינטרנט של יאהו, במסגרתו יופחת מחיר הרכישה בסכום של בין 250 מיליון ל-350 מיליון דולר – כך מדווחים הערב בלומברג, ניו יורק טיימס ורויטרס. 

מאריסה מאייר. תפרוש מיאהו לאחר השלמת הרכישה, צילום: בלומברג מאריסה מאייר. תפרוש מיאהו לאחר השלמת הרכישה | צילום: בלומברג מאריסה מאייר. תפרוש מיאהו לאחר השלמת הרכישה, צילום: בלומברג

ביולי 2016 הסכימה ענקית הטלקום לרכוש את כל פעילות יאהו, למעט אחזקותיה בעליבאבא הסינית, נכסי נדל"ן ופטנטים, תמורת 4.8 מיליארד דולר. ואולם, אחרי הסיכום וטרם השלמת הרכישה נודע שבשנים האחרונות סבלה יאהו משתי פריצות אבטחה משמעותיות, שבאחת מהן נגנבו פרטיהם האישיים של מיליארד משתמשים ובאחרת פרטיהם של חצי מיליארד משתמשים.

כבר אז הערכנו שהפריצות עתידות להביא לשינוי בתנאי העסקה ולהפחתה משמעותית בשוויה, ולפי הניו יורק טיימס בחודשים האחרונים ניהולו בכירי ורייזון מו"מ אגרסיבי לשינוי המחיר, באומרם שלפריצות יש השפעה מהותית על העסקה. כעת, מתפרסם ששתי החברות עתידות לסכם על הפחתה של מאות מיליוני דולרים במחירה. לפי בלובמרג, בנוסף למחיר המופחת ורייזון ויאהו (שלאחר השלמת העסקה תשנה את שמה ל-Altaba) יחלקו גם באחריות המשפטית לדליפות המידע ובהוצאות שקשורות אליהן.

עם פרסום הדו"ח הרבעוני האחרון שלה הודיעה יאהו שהשלמת העסקה נדחתה מהרבעון הראשון של 2017 לרבעון השני של השנה. הדחייה, כך עולה, נועדה על מנת לאפשר לחברות לנהל משא ומתן מחודש על תנאי העסקה. הדיונים עדיין לא הושלמו, והודעה רשמית עתידה להתפרסם בתוך ימים או שבועות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות