אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יחימוביץ' נגד הראל וסלינגר: "ביטול ביטוחי החיים לגמלאים - עושק בחסות הרגולטור" צילום: עמית שאבי

נחשף בכלכליסט

יחימוביץ' נגד הראל וסלינגר: "ביטול ביטוחי החיים לגמלאים - עושק בחסות הרגולטור"

היום נחשף ב"כלכליסט" כי הראל הודיעה ליותר מ-2,000 פנסיונרים ששילמו שנים אלפי שקלים כדי שמשפחותיהם יקבלו סכום סמלי של 10 אלף שקל במותם כי לא תחשב ביטוח החיים הקבוצתי, לאחר שגילם הממוצע עלה ל-80. יחימוביץ': " מבוטחי הראל כמו אלו שהחברה עושקת עכשו הם שאפשרו בשלוש השנים האחרונות לחברה להרוויח יותר ממיליארד שקל"

15.02.2017, 19:44 | רחלי בינדמן

ח"כ שלי יחימוביץ', המועמדת לתפקיד יו"ר ההסתדרות שיגרה היום מכתב חריף לחברת הביטוח הראל, זאת בעקבות חשיפת "כלכליסט" הבוקר על החלטת החברה שלא לחדש ביטוח חיים קבוצתי לכ-2000 גמלאים. למכתב מכותבים יו"ר הראל יאיר המבורגר, מנכ"ל הראל מישל סיבוני וגם המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. 

קראו עוד בכלכליסט

כותרת המכתב היא "עושק הגמלאים בחסות הרגולטור". בהמשך נכתב: "אני פונה אליכם בעקבות כתבתה של רחלי בינדמן בעיתון "כלכליסט" ובה נחשף שיא חדש של התנערות מבישה ממחוייבות עסקית ומוסרית של חברת ביטוח. 2015 גמלאי קרן הגמלאות המרכזית של עובדי ההסתדרות קיבלו הודעה שלפיה לאחר שנים שבהן שילמו חודש בחודשו פרמיות ביטוח עבור פוליסת ביטוח חיים קבוצתי לחברת הראל, הכיסוי הביטוח הסתיים ולא יחודש". 

ח"כ שלי יחימוביץ ח"כ שלי יחימוביץ' | צילום: אוראל כהן ח"כ שלי יחימוביץ

יחימוביץ' מוסיפה "מדובר בביטוח קבוצתי המקנה תשלום סמלי וחד פעמי של 10 אלף שקלים למשפחות במקרה מוות – סכום שבודאי אינו מכסה על שברון הלב של אובדן אחד מראשי המשפחה. כעת, לאחר שגיל המבוטחים הממוצע הגיל ל-80 החליטו ראשי הראל שלא לחדשו, אף שרוב הגמלאים שילמו כמובן יותר מ-10 אלף שקלים במהלך השנים. מבוטחי הראל, בדומה לאלה שהחברה עושקת ממש עכשיו, הם שאפשרו בשלוש השנים האחרונות לחברה להרוויח יותר ממיליארד שקל נקי ולמנהלי למשוך שכר כולל של יותר מ-30 מיליון שקל. יכול להיות שהתוצאות המופרזות הן הסיבה שלחברה אין רצון לשלם לאלמנים קשישים קצבה חד פעמית של 10 אלף שקלים?"

בסיומו של המכתב כותבת יחימוביץ' "לכם, מר המבורגר ומר סיבוני אני מציעה להתנצל, לחזור בכם מההחלטה המבישה ולא להיגרר להליך משפטי שבוודאי מי שיזכו בו לרוח גבית יהיו הקשישים העשוקים. ערב פרסום הדוחות הכספיים שלכם, שיציגו מן הסתם רווחי עתק לצד תגמול מפנק של מנהלים, ראוי שתגלו גם חמלה ושיקול דעת הגיוני"

יחימוביץ' הודיעה באחרונה כי תתמודד על ראשות הסתדרות העובדים מול אבי ניסנקורן המסיים קדנציה ראשונה בתפקיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות