אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סערה בכוס קפה: קופיקס מעלה את המחיר ל-6 שקלים

העלאת המחיר הגורפת בכל סניפי בתי הקפה תיכנס לתוקף ב-19 בפברואר. החברה נימקה את העלאת המחירים בצורך להגדיל רווחיות בפעילות בית הקפה - המנוהלים על ידי זכיינים. אבי כץ, מייסד הרשת, אמר לפני חודשיים כי המחיר בבתי הקפה לא יעלה

16.02.2017, 13:22 | גיל קליאן ואורנה יפת

הפתעה ברשת בתי הקפה של קופיקס - החברה הודעה על העלאת מחיר המוצרים בבתי הקפה שלה מ-5 שקלים ל-6 שקלים. לפי ההודעה המחיר יישאר קבוע לכל המוצרים.

קראו עוד בכלכליסט

העלאת המחיר הגורפת בכל סניפי בתי הקפה תיכנס לתוקף ב-19 בפברואר. החברה נימקה את העלאת המחירים בצורך להגדיל רווחיות בפעילות בית הקפה - המנוהלים על ידי זכיינים.

החברה נימקה המהלך: "לאור התייקרות העלויות במשק (לרבות עליית שכר עבודה ומחירי חומרי גלם מסוימים) במהלך התקופה של שלוש וחצי השנים האחרונות".

רק לפני חודשיים אמר כץ בשיחה עם "כלכליסט" כי מחיר הקפה בבתי הקפה לא יעלה. כץ נשאל על כך לאחר שרשת הסופרים של קופיקס החלה למכור מספר מוצרים במחיר גבוה מ-5 שקלים. כץ הגדיר אז את שינוי המחיר במוצרים כפיילוט. "השיטה לא השתנתה. קיבלנו עשרות פניות של אנשים שאמרו לנו שחסרים להם מוצרים בסופרמרקטים שלנו, ושאם נמכור אותם, הם לא יצטרכו ללכת לחנות אחרת. ראינו שחסרים פריטים ועשינו פיילוט על עשרה מוצרים. זה כל הסיפור", אמר אז כץ והוסיף: "אין שום שינוי בתמחור בתי הקפה. הפיילוט מכוון אך ורק לסופרמרקטים ששם הלקוחות אמרו לנו שיש להם מחסור". 

העלאת המחירים של קופיקס מגיעה חודש לאחר שהמתחרה שלה, רשת קופיז, העלתה את מחירי התפריט מ-5 שקלים ל-6 שקלים. בקופיז בחרו להשאיר את מחיר המשקאות החמים על 5 שקלים ולייקר את יתר המוצרים בתפריט, וגם לא טרחו עד כה להחליף את השילוט בחנויות שממשיכות לפתות את הצרכנים עם שלטים של 5 שקלים ולמכור ללקוחות ב-6 שקלים.   

 

"העלאת המחיר תאפשר פתיחת סניפים נוספים"

היום כתב כץ בהודעה לעיתונות שפירסמה החברה כי "מאז שפתחנו את רשת קופיקס לפני שלוש וחצי שנים, חסכנו לצרכנים באופן ישיר ועקיף מעל מיליארד שקלים אנחנו מוכרים כ-200 אלף פריטים ביום, דבר שחוסך לצרכנים כ-1.5 מיליון שקל כל יום, בהשוואה למחירים ברשתות האחרות. הרעיון העומד בבסיסה של קופיקס, מחיר אחיד לכל המוצרים, ימשיך להתקיים, אך המחיר יעמוד על שישה שקלים. ניסינו במשך תקופה ארוכה להילחם בכוחות השוק ולשמור על המחיר של 5 שקלים. שכר המינימום עלה, שכר הדירה עלה, ארנונה, חשמל וחומרי הגלם התייקרו ולא מאפשרים לנו עוד למכור בחמישה שקלים.

"העלאת המחיר תאפשר לנו להמשיך ולהתקיים כרשת חזקה, להעשיר את מגוון המוצרים ולהביא את המהפכה לכ-100 מיקומים נוספים, מיקומים שעד היום במרווח ה-5 שקלים לא הצדיקו פתיחת סניף של קופיקס. גם במחיר של שישה שקלים נמשיך לשמור על האטרקטיביות של הרשת ולהיות הרשת הזולה והמשתלמת ביותר".

 

 

 

קופיקס מפעילה נכון לסוף ספטמבר 132 סניפי בתי קפה. בתי הקפה של קופיקס רשמו בינואר-ספטמבר עלייה של 19% במכירות שהסתכמו ב־95.4 מיליון שקל, שנבעה בעיקר מפתיחת סניפים חדשים.

נכון לסוף הרבעון השלישי של 2016, לרשת סופר קופיקס 23 סניפים, זאת לאחר שסגרה סניף בקריית טבעון. בעוד פעילות בתי הקפה הניבה לקבוצה רווח תפעולי של 9.6 מיליון שקל ברבעון השלישי, פעילות המרכולים הסבה לקבוצה הפסד של 1.5 מיליון שקל. עם זאת, 19 סניפי סופר קופיקס שנפתחו מאז הרבעון המקביל, הגדילו את מכירות הרשת בתשעת החודשים הראשונים של השנה ל־87.5 מיליון שקל.

מייסד קופיקס אבי כץ
מייסד קופיקס אבי כץ צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות