אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: נתניהו ביקש ב-2014 גם משגריר ארה"ב לסייע למילצ'ן צילום: איי פי

דיווח: נתניהו ביקש ב-2014 גם משגריר ארה"ב לסייע למילצ'ן

לפי הדיווח, ראש הממשלה התקשר לדן שפירו וביקש שיסייע לאיש העסקים לקבל ויזה לארה"ב למשך עשר שנים, זאת בנוסף לפנייתו למזכיר המדינה לשעבר ג'ון קרי

17.02.2017, 10:59 | ynet
עיתון "הארץ" דיווח הבוקר (יום ו') כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה באביב 2014 לשגריר האמריקני בישראל דאז דן שפירו, וביקש ממנו להתערב כדי לסייע לאיש העסקים ארנון מילצ'ן, המעורב בתיק 1000, לקבל ויזה לארה"ב למשך עשר שנים. הדיווח מתבסס על שיחות עם לפחות שלושה פקידים בכירים לשעבר בממשל ברק אובמה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד דווח כי הפקידים האמריקנים הבכירים לשעבר ציינו כי מעורבות נתניהו בפרשה נרחבת יותר ממה שהיה ידוע עד כה, וכי לפחות במקרה אחד הוא פנה גם לשגריר ארה"ב בישראל בניסיון לסייע לאיש העסקים.

לפי הדיווח, אחד הפקידים הבכירים לשעבר ציין כי שפירו דיווח למשרד החוץ בוושינגטון שנתניהו העלה את הבקשה מיוזמתו, וכי הוא היה נסער מאוד לגביה. הפקידים הבכירים לשעבר אישרו גם שנתניהו אכן קיים בין סוף 2013 לאביב 2014 לפחות שלוש שיחות טלפון עם שר החוץ קרי בנושא. עוד דווח כי בסוף 2013 התקשר שליחו של ראש הממשלה, עורך הדין יצחק מולכו, לבכיר במשרד החוץ האמריקני. "ראש הממשלה מבקש לדבר בדחיפות עם שר החוץ קרי", אמר מולכו.

בנימין נתניהו, צילום: איי פי בנימין נתניהו | צילום: איי פי בנימין נתניהו, צילום: איי פי

לפי הדיווח, כעבור כמה שעות התקיימה שיחת הטלפון. אז גילה קרי כי הנושא עליו רצה לדבר ראש הממשלה היה הוויזה של מילצ'ן. אחד הפקידים הבכירים לשעבר, שמעורה במה שהתרחש באותה עת, סיפר שנתניהו דיבר בצורה תקיפה וביקש שקרי יתערב בנושא. "זה מגוחך", אמר נתניהו לקרי. "מילצ'ן תרם המון לכלכלה האמריקנית. תנו לו ויזה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר לעיתון בתגובה: "האם לא נמאס לכם למחזר שוב ושוב את שאלות הסרק האלה? זהו עוד ניסיון פסול ונואש שלכם להפעיל לחץ על גורמי האכיפה". יועצו של מילצ'ן רונן צור מסר ל"הארץ": "אנחנו מקפידים מתחילת הפרשה לא להגיב בנושא מטעמים מובנים, בין אם המידע נכון ובין אם הוא מופרך ודמיוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות