אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: הנפקת סנאפ תצא לדרך ב-2 למרץ צילום: בלומברג

דיווח: הנפקת סנאפ תצא לדרך ב-2 למרץ

על פי ההערכות, תבצע החברה הנפקה בסך מקסימלי של 3.2 מיליארד דולר לפי שווי חברה של עד 32 מיליארד דולר

18.02.2017, 11:45 | רפאל קאהאן
סנאפ תתמחר את מניותיה ב-1 במרץ לאחר סגירת השווקים, כך מדווחת סוכנות רויטרס. התמחור מתבצע בדרך כלל ביום שלפני ההנפקה בפועל כך שאם הדיווח מדויק, הנפקה תצא לדרך ב-2 מרץ. רויטרס מתבססת על סוכנות הברוקרים Fidelity שהעבירה את המידע ללקוחותיה אתמול (ו').

קראו עוד בכלכליסט

על פי המידע, ההנפקה תכלול כ-200 מיליון מניות שיתומחרו בין 14 ל-16 דולר למניה, בסך הכל החברה תנפיק מניות בהיקף מקסימלי של כ-3.2 מיליארד דולר. עד כה הוערכה סנאפ בהיקפים שנעו בין 20 ל-25 מיליארד דולר, ודווח שמייסד החברה אוון שפיגל שאף להערכה של כ-22 מיליארד דולר בעבר. אך אם מתבססים על המספרים שנמסרו עתה, הערכתה המקסימלית עשויה להגיע ל-30 עד 32 מיליארד דולר.

 , צילום: pixabay.com צילום: pixabay.com  , צילום: pixabay.com

בתוך כך כדי לסייע להבין את המודל העסקי שלה, סנאפ פרסמה סרטון הדרכה עבור אנשי וול סטריט ומשקיעים שמעוניינים להבין מה היא עושה. הסיבה לפרסום היא שאפליקציית סנאפצ'אט שהיא מפעילה פופולרית בעיקר בקרב צעירים בגילאי 15 עד 25, שאינם קהל היעד של ההנפקה, ואילו המשקיעים המבוגרים יותר זקוקים להסברים. הסרטון הועבר כחלק מהרוד שואו של סנאפ שהיא עורכת לקראת ההנפקה.

עם זאת סנאפ היא עדיין עסק לא ברור עבור כל מי שאינו מדור המילניום. היא הצליחה לגייס עד כה כ-160 מיליון משתמשים פעילים ברבעון הרביעי של 2016, אך על פי כל ההערכות היא מתקשה למשוך משתמשים מבוגרים יותר - מה שמגביל את קצב הגידול שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות