אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא עמד ביעדים: קיצוץ של 6% בשכרו של מנכ"ל סיטיגרופ צילום: אי פי איי

לא עמד ביעדים: קיצוץ של 6% בשכרו של מנכ"ל סיטיגרופ

מייקל קורבט זכה לשבחים על הצלחותיו, אך הדירקטוריון לקח בחשבון את הירידה ברווחיות בסך 13%; קיבל בסך הכל 15.5 מיליון דולר

18.02.2017, 13:08 | שירות כלכליסט

דירקטוריון סיטיגרופ קיצץ בשכרו של מנכ"ל הבנק, מייקל קורבט, ב-6% לאחר שהבנק לא הצליח לעמוד בשנה שעברה ביעדים הפיננסיים, ושליש מבעלי המניות בעלי זכות ההצבעה אף התנגדו לחבילת השכר הקודמת שלו.

קראו עוד בכלכליסט

קורבט קיבל בסך הכל 15.5 מיליון דולר, הכוללים משכורת בסיס של 1.5 מיליון דולר, תגמול כספי של 4.2 מיליון דולר ו-9.8 מיליון דולר בתמריצים במניות. כך על פי דוחות לרשות ני"ע אתמול (ו').

חברי הדירקטוריון ציינו כי בעת שקבעו את שכרו של המנכ"ל בן ה-56, הם הביאו בחשבון גם את הצלחותיו. בשנה שעברה זכתה תוכניתו של הבנק לאישור הפדרל ריזרב, ולמשוב חיובי מהרגולטורים. קורבט המשיך לפעול לצמצום הנכסים הבעייתיים של הבנק שנותרו עוד מתקופת המשבר הפיננסי. עם זאת, לדברי הדירקטוריון על השכר של קורבט לשקף את הביצועים שלו מול היעדים הפיננסיים של הבנק.

מייקל קורבט, צילום: אי פי איי מייקל קורבט | צילום: אי פי איי מייקל קורבט, צילום: אי פי איי

סיטיגרופ, הבנק הרביעי בגודלו בארה"ב, לא הצליח לעמוד ביעדים שקבע קורבט ב-2013, זמן קצר לאחר שנטל לידיו את המושכות. יעדים אלו היו קשורים לתשואות על נכסים, לתשואות על מניות וליעילות תפעולית. בסך הכל, רשם הבנק ירידה של 13% ברווחים בשנה שעברה. מניות הבנק אמנם טיפסו ב-15% על רקע ראלי כללי במניות הפיננסים עקב תוצאות הבחירות בארה"ב, אך במהלכו עלו המתחרים של הבנק באופן חד יותר.

במפגש השנתי של סיטיגרופ באפריל האחרון, 36% מבעלי מניות הבנק הצביעו נגד שכר הבכירים בבנק, בין היתר בשל השינוי שערך הדירקטוריון במבנה התמריצים. הדירקטוריון הבטיח לעבד שוב את אופן החישוב של התמריצים לבכירים.

בחודש שעבר ביקש קורבט מהמשקיעים להתאזר בסבלנות עד לשיפור בתוצאות, וטען שסיטיגרופ לא עמד ביעדים בשל דרישות הון גבוהות מהצפוי ושיעורי ריבית נמוכים מהצפוי.

מנכ"לים של בנקים מובילים קיבלו דווקא העלאות שכר בשל ביצועיהם בשנה שעברה: ג'יימי דיימון מג'יי.פי מורגן קיבל העלאה של 3.7% ל-28 מיליון דולר; ג'יימס גורמן מסטנלי מורגן זכה להעלאה של 7% ל-22.5 מיליון דולר; ואילו בריאן מויניהאן מבנק אוף אמריקה, זכה להעלאה של 25% ל-20 מיליון דולר.

על פי דיווחים של סיטיגרופ, ג'יימס פורס, נשיא הבנק וראש חטיבת הלקוחות המוסדיים, ספג קיצוץ של 4% בשכר ל-15.3 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות