אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אנדר ארמור ספג ביקורת מספורטאים - והתנצל על הבעת התמיכה בטראמפ צילום: Under Armour

מנכ"ל אנדר ארמור ספג ביקורת מספורטאים - והתנצל על הבעת התמיכה בטראמפ

קווין פלאנק, שאמר כי טראמפ הוא "נכס אמיתי למדינה", פרסם מכתב פתוח ללקוחות, בו כתב כי רשת בגדי הספורט מתנגדת למדיניות ההגירה של הנשיא

18.02.2017, 16:57 | שירות כלכליסט
יצרנית בגדי הספורט אנדר ארמור פרסמה מודעה על עמוד שלם בעיתון מקומי בבולטימור, בניסיון לתקן את הנזק לאחר שהמנכ"ל קווין פלאנק הביע תמיכה בנשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון שהעניק בשבוע שעבר ל- CNBC אמר פלאנק כי טראמפ הוא "נכס אמיתי למדינה". הדברים עוררו התנגדות, בין השאר מצד ספורטאים המפרסמים את המותג, בראשם כוכב ה-NBA סטפן קרי.

המודעה, שפורסמה ביום רביעי בעיתון בולטימור סאן, היא למעשה מכתב פתוח ללקוחות, ובו פלאנק מנסה להבהיר את כוונתו. המכתב לא מזכיר את טראמפ בשמו, אך פלאנק מציין כי "בחירת המילים שלי לשאלה שנשאלתי אינה משקפת את הכוונה שלי". בהמשך הוא מפרט את הערכים והאמונות של החברה, בהם גיוון, יזמות ויצירת מקומות עבודה. כמו כן, פךאנק מדגיש כי החברה מתנגדת למדיניות ההגירה של טראמפ ולאיסור הכניסה שניסה להטיל על אזרחים משבע מדינות מוסלמיות. "אנחנו מצטרפים לקואליציית החברות שמתנגדות לכל פעולה שמשפיעה לשלילה על הצוות שלנו, בני המשפחה שלהם והקהילה".

קווין פלאנק, צילום: Under Armour קווין פלאנק | צילום: Under Armour קווין פלאנק, צילום: Under Armour

המודעה פורסמה באותו היום שבו אנליסט הוריד את המלצתו למניית אנדר ארמור, על רקע השלכות הדברים שאמר פלאנק. האנליסט, סאם פוזר מחברת סאסקוויהאנה פיננשל גרופ, אמר כי "התגובות של סטפן קרי, דווין 'דה רוק' ג'ונסון ומיסטי קופלנד לא מאפשרות לחברה לבסס מותג לייפסטייל אורבני בעתיד הנראה לעין".

בתגובה לדברים שאמר פלאנק, כולל הגדרתו את הנשיא החדש כ"נועז" ו"החלטי" והטענה כי הוא נכס, אמר קרי, שחקנה של גולדן סטייט ווריורס, כי הוא מסכים עם האמירה רק אם מחסירים את שתי האותיות האחרונות מהמילה "נכס" - asset - כך שנשארים עם המילה "תחת" - ass. בדומה, שחקן הקולנוע "דה רוק" כתב בפוסט בפייסבוק כי דבריו של פלאנק "נטולי פרספקטיבה". גם רקדנית הבלט האמריקאית מיסטי קופלנד, שמככבת בפרסומות של אנדר ארמור, הגיבה במדיה החברתית וכתבה "כמי שלוקחת ברצינות את האחריות שלי כמודל חיקוי, חשוב לי שפלאנק ואנדר ארמור ינקטו צעדים פומביים כדי להבהיר את המחויבות שלהם ולשקף את הערכים המשותפים שלנו".

השערורייה סביב אנדר ארמור קרתה בזמן שהחברה מתמודדת עם האטה משמעותית במכירות שלה, וירידה בתחזית המכירות לשנה הנוכחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות