אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדלוק ללא כרטיס? ויזה ו-IBM ישתפו פעולה בתחום אינטרנט הדברים צילום: שאטרסטוק

תדלוק ללא כרטיס? ויזה ו-IBM ישתפו פעולה בתחום אינטרנט הדברים

לפי ההסכם, ויזה תחבר את מערכות הזיהוי שלה למערכות ווטסון לאינטרנט הדברים של IBM. שיתוף הפעולה עשוי להשפיע על הדרך בה התשלומים יתבצעו בעתיד

18.02.2017, 23:34 | רפאל קאהאן

IBM הודיעה שלשום בערב (חמישי) על חתימתו של הסכם שיתוף פעולה חדש עם ויזה, במסגרתו שתי החברות ישתפו פעולה בתחום אינטרנט הדברים ושימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין להעברת תשלומים. על פי ההסכם ויזה תחבר את מערכות הזיהוי שלה למערכות ווטסון לאינטרנט הדברים של IBM.

שיתוף הפעולה אמנם לא אמור להשפיע ישירות על הצרכנים בשלב הנוכחי, אולם תהיה לו השפעה על הדרך בה התשלומים יתבצעו בעתיד. הרעיון, כפי שהסביר סמנכ"ל חטיבת ווטסון לאינטרנט הדברים, הוא שניתן יהיה לבצע תשלום על כל דבר ללא צורך בשימוש ב"מסכים או בעמדות תשלומים".

דוגמה לכך היא מכונת קפה אוטומטית שתחייב על בסיס כמות הכוסות ששתיתם או רכישת דלק ללא צורך בהעברה של כרטיס אשראי במשאבה.

תדלוק, צילום: עמית מגל תדלוק | צילום: עמית מגל תדלוק, צילום: עמית מגל
הרעיון מאחורי הטכנולוגיה הוא להפוך את הצריכה למודל של מוצרים כשירות, קצת כמו המודל העסקי שמשמש בעולם מחשוב הענן במסגרתו התשלום מתבצע רק על בסיס היקף השימוש. IBM מתכננת לאפשר לויזה גישה לכ-20 מיליארד התקנים בחמש השנים הקרובות.

עוד חשפה IBM במהלך כנס אינטרנט הדברים במינכן שמספר לקוחות גדולים כבר הטמיעו את טכנולוגיית ווטסון בתחום. חברת הרכבות הלאומית הצרפתית תשתמש בטכנולוגיה לשיפור שירות הלקוחות שלה. אינדיגוגו ו-Arrow ישתמשו בטכנולוגיה לסיוע לסטארט-אפים בשלבי החיים השונים של המיזמים וענקית מוצרי החשמל הגרמנית בוש תשתמש בווטסון בתחום התעשייתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות