אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאבקים במאגר הביומטרי: משמרת מחאה מול ביתו של דרעי צילום: שאטרסטוק

נאבקים במאגר הביומטרי: משמרת מחאה מול ביתו של דרעי

מדובר בפעם הראשונה מזה כשבע שנים שמתנגדי המאגר מקיימים פעילות בשטח

18.02.2017, 23:38 | עומר כביר

המחאה נגד המאגר הביומטרי יוצאת לרחוב: כ-15 איש הפגינו הערב מול ביתו בירושלים של שר הפנים, אריה דרעי, במחאה על הכוונה לחייב את כל אזרחי ישראל להצטרף למאגר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפעם הראשונה מזה כשבע שנים שמתנגדי המאגר מקיימים פעילות בשטח, אחרי שבשנים האחרונות הם ניסו לסכל את הקמתו בעיקר בעבודה מול מחוקקים ומקבלי החלטות. פיילוט המאגר עתיד לפוג ב-28 בחודש, ובימים אלו דנים בכנסת בהצעת חוק שנועדה להפוך את פעילותו לקבועה ואת ההצטרפות אליו למחייבת. לפי ההצעה, שמקדם השר דרעי, המאגר יכיל תמונות פנים, כאשר טביעות אצבע יצורפו אליו כחלק מהוראת שעה לתקופה של חמש שנים.

שר הפנים אריה דרעי מנפיק תעודה ביומטרית, צילום: מוקי שוורץ שר הפנים אריה דרעי מנפיק תעודה ביומטרית | צילום: מוקי שוורץ שר הפנים אריה דרעי מנפיק תעודה ביומטרית, צילום: מוקי שוורץ

מתנגדי המאגר מקווים שהפעילות הציבורית תסייע לגבש את ההתנגדות למאגר, ואומרים שהכמות הקטנה של המשתתפים היתה בדיוק המספר שאליו כיוונו לאירוע זה, שכונה על ידם משמרת מחאה ושלדבריהם לא נעשו מאמצים לקידומו מעבר לפרסום כמה פוסטים בפייסבוק.

"אנחנו מאוד מרוצים ממשמרת המחאה", אמר ל"כלכליסט" ניר הירשמן, מראשי התנועה לזכויות דיגיטליות, שמובילה את המחאה נגד המאגר. "זה בדיוק מה שתכננו - לעמוד בקור הירשולמי מול הבית של דרעי, כדי להראות לו שהדבר הזה לא יכול לעבור בשקט".

לדבריו, "אנחנו לא נגד השר דרעי, אלא מבקשים להזכיר לו שאת הצעד שהוא התחיל צריך להשלים. לא רק להתחיל להוציא טביעות אצבע מהמאגר אלא לבטל את כולו. זו משמרת מחאה שנועדה להזכיר לדרעי שצריך לסיים את המהלך, ואם צריך נהיה כאן עד שהאסימון ייפול. אני מרצוה מכל הפעילים שנמצאים כאן, מלווים אותנו בוועדות ומנהלים את המאבק כבר יותר מתשע שנים. זה המאבק ארוך ונחוש, ואין לנו שום אפשרות אלא להצליח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מזעזע!! לעם שחווה שואה
ש"מנהיגי" העם שחווה שואה , מתיחס לאזרחיו כצאן !! 1. מרשים לקחת פרטים פולשניים כ"קלסטרון" כמו שמצלמים חשודים, אסירים ופושעים.? 2.חודרים לפרטים אישי-גופני -כטביעת אצבע, המשקפת אינפורמציה אלקטרומגנטית הנרשמת בעת מתן הטביעה.. 3. חדירה למרחב הגופני של כל אזרח, כמו שעשו בימי השואה? כחלק מנורמות זיהוי אזרח?!!מרשים למיעוט להחליט על רב העם.. מדוע סוגיה זו לא מחייבת משאל עם?!?!!!!
אנו לא צאן  |  28.02.17