אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע נטשה קליין גרופ האמריקאית את מדרוג ועברה למעלות - למרות הדירוג הזהה

מדוע נטשה קליין גרופ האמריקאית את מדרוג ועברה למעלות - למרות הדירוג הזהה

חברת הנדל"ן המניב שגייסה 205 מיליון שקל בבורסת ת"א סיפק נימוק מוזר להחלטת ההחלפה: " המתודולוגיה של מעלות תואמת יותר את המודל העסקי של החברה". השוואה בין שני הדירוגים מספרת סיפור שונה

19.02.2017, 11:16 | גולן פרידנפלד

הקרבות בין חברות הדירוג מעלות ומדרוג הן בבחינת סיפור מוכר בשוק ההון, והפרטים שיוצאים מדי פעם לציבור מאפשרים הצצה אל אחורי הקלעים של תהליך הדירוג הרגיש. כך קורה גם היום (א'), במסגרת הודעת קליין גרופ על החלפת חברה מדרגת.  

קראו עוד בכלכליסט

קליין גרופ פועלת באזור ניו יורק, ניו ג'רזי ופנסילבניה, ובמסגרת ההנפקה שביצעה ב-2015 בת"א גייסה 205 מיליון שקל בריבית של 6.9%. חברת הנדל"ן המניב שבשליטת ג'ייקוב קליין דיווחה הבוקר כי היא מתנתקת מחברת הדירוג מדרוג, שליוותה אותה מאז ההנפקה, ועוברת לחברת הדירוג מעלות. החברה עומדת לצאת לגיוס של סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 100 מיליון שקל ובמח״מ של 5.25 שנים. כספי ההנפקה ייעודו לרכישת מרכזים מסחריים בניו ג׳רסי

קליין גרופ נימקה את החלפת החברה המדרגת בענייני מתודולוגיה (שיטת עבודה): "החברה סבורה כי המתודולוגיה על פיה מדרגת מעלות את החברה ואגרות החוב שלה תואמת יותר את המודל העסקי של החברה ועל כן היא מתאימה יותר לדרג את אגרות החוב של החברה. בנסיבות אלו הודיעה החברה למדרוג כי היא מבקשת לסיים את ההתקשרות עימה לדירוג אגרות החוב והתקשרה עם מעלות בהסכם".

שעה אחת קודם להודעת ההיפרדות ממדרוג הודיעה קליין על הדירוג שקיבלה ממעלות ושעומד על A מינוס, הזהה לדירוג לו זכתה החברה במדרוג A3. רק לפני חודשיים וחצי אשררה מדרוג את הדירוג של החברה ואף העניקה לקליין אופק דירוג יציב הזהה לאופק הדירוג של מעלות. ב-2 הודעות הדירוג, הן זו של מעלות והן זו של מדרוג, מוענקים שבחים לפורטפוליו הנכסים של קליין גרופ,  לשיעורי התפוסה הגבוהים (95%), איכות השוכרים והמיקומים של הנכסים באזורי הביקוש.

בה בעת, דירוג מדרוג ביקורתי הרבה יותר מזה של מעלות ומציין כי היקף ה-FF0 (רווח תזרימי תפעולי) של החברה אינו הולם את רמת הדירוג הנוכחית ויחסי הכיסוי של החברה איטיים ביחס לרמת הדירוג. במעלות בחרו במילים עדינות יותר וציינו כי קיימת חולשה מסוימת ביחס בין ה-EBITDA של החברה להוצאות המימון. בנוסף, במדרוג לא היו שבעי רצון ממדיניות הדיבידנדים של החברה, נקודה שלא זוכה להתייחסות בדירוג מעלות והיא נחשבת לאחת מהנקודות הרגישות ביותר.

במדרוג ציינו כי "חלוקת דיבידנדים בטווח הקצר עד לגידול התזרים הפרמננטי, ככל שתתרחש, הינו גורם המשליך לשלילה על הדירוג של החברה". בנוסף ציינו במדרוג כי גמישותה הפיננסית של החברה נובעת בעיקר מיכולת החברה להגדיל את היקף ההלוואות בנכסיה אשר מאופיינים בשיעורי מינוף גבוהים.

לקליין גרופ 24 נכסים מניבים , 115 שוכרים שונים המעניקים לה פיזור לקוחות רחב (לדברי שתי חברות הדירוג), מח"מ של חוזי שכירות של כשבע שנים, ושיעורי תפוסה גבוהים של כ-95%. על פי הניתוח שערכו במעלות, לחברה מזומנים בהיקף של 25 מיליון דולר, תזרים מזומנים שנתי של 2 מיליון דולר והיא ביצעה מימון מחדש של חוב בנקאי על נכסים מניבים בהיקף של 30 מיליון דולר. מנגד השימושים העיקריים הצפויים הם פירעון בנקאי ואג"ח של 10 מיליון דולר, השקעה שוטפת בנכסי החברה של 4 מיליון דולר ורכישת נכסים נוספת בהיקף של 31 מיליון דולר.

ג ג'ייקוב קליין, בעל השליטה בקליין גרופ | צילום: ats.org ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות