אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספייס X דוחה את מועד השיגור למאדים בשנתיים לפחות צילום: יוטיוב

ספייס X דוחה את מועד השיגור למאדים בשנתיים לפחות

חברת השיגור של אלון מאסק דחתה ברגע האחרון את שיגור הפלקון 9 וכעת היא מכריזה על עיכוב של שנתיים בפרויקט הדגל שלה - שיגור גשושית למאדים

19.02.2017, 11:37 | רפאל קאהאן

חברת השיגורים לחלל של אלון מאסק עברה שנה לא קלה ועל אף ניסיונותיה להמשיך לשדר עסקים כרגיל נראה שהמגמה הזו ממשיכה גם השנה. לאחר שהחברה דחתה את השיגור של הפלקון 9 בדקה ה-90 אתמול, כעת היא מודיעה שפרויקט הדגל שלה - משלוח של הגשושית Red Dragon למאדים יידחה לפחות בשנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

שיגור הגשושית היה מיועד להתבצע ב-2022, אולם אז, בסוג של משאלת לב, הודיעה נשיאת ספייס X שהיא מתכננת לשגר אותה כבר ב-2018, עוד שנה מהיום. אתמול (שבת) נאלצה החברה להודיע שלא תעמוד ביעד. גווין שורטוול, נשיאת החברה, הודיעה על דחיית מועד השיגור ל-2020, שנתיים מאוחר יותר.

שיגור רקטה של ספייס X, צילום: spaceX שיגור רקטה של ספייס X | צילום: spaceX שיגור רקטה של ספייס X, צילום: spaceX

פרויקט הדרקון האדום של ספייס X מיועד לספק פלטפורמת שיגור מטענים זולה למאדים. הרעיון מאחורי הפרויקט הוא להעביר את כל הציוד הנדרש על מנת לשרוד בנוחות בכוכב האדום. כאשר המטרה הסופית היא לספק תשתית עבור טיסות מאוישות לשם. כמובן שמאסק בונה על זה שתיירי חלל עשירים ישמחו להיות חלק מהחגיגה, אך לשם כך הוא צריך לדאוג לכך שהמערכות יהיו אמינות מספיק כדי למשוך את הלקוחות.

שיגור רקטת הפלקון נדחה אמש לאחר שנמצאה בעיה טכנית - דליפת הליום. עם זאת, מספייס X נמסר שהשיגור נדחה בגלל בעיית "וקטור שליטה בשלב העליון של הטיל". מכיוון שגם בעיית הדליפה שזוהתה הגיע מהשלב העליון - ייתכן שהבעיות קשורות אחת לשנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות