אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית הרוכסנים YKK בדרך להשקעה בארץ צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

ענקית הרוכסנים YKK בדרך להשקעה בארץ

חברת הענק היפנית מנהלת מגעים ראשונים עם משרד הכלכלה להקמת מפעל ייצור ולפתיחת מרכז מחקר ופיתוח בישראל. החברה מוכרת כיצרנית הרוכסנים הגדולה בעולם, אך התרחבה לתחומים נוספים

20.02.2017, 06:52 | נעמה סיקולר

חברת הענק היפנית YKK מנהלת מגעים ראשונים עם משרד הכלכלה להקמת מפעל ייצור ולפתיחת מרכז מחקר ופיתוח בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". YKK מעסיקה כ־44 אלף איש ברחבי העולם ומחזיקה יותר מ־100 חברות־בנות ומפעלים ב־71 מדינות. החברה מוכרת כיצרנית הרוכסנים הגדולה בעולם אך התרחבה לתחומים נוספים כמוצרי אלומיניום לבנייה ומכונות תעשייתיות.

אם המגעים יבשילו החברה היפנית תוכל ליהנות ממסלולי המיסוי החדשים שנקבעו בחוק ההסדרים האחרון. השקעה בפריפריה תזכה אותה במס חברות של 7.5%, לעומת מס של 16% במרכז הארץ. כמו כן החברה תוכל לקבל מענק השתתפות להקמת מפעל.

קראו עוד בכלכליסט

שר הכלכלה אלי כהן, צילום: צביקה טישלר שר הכלכלה אלי כהן | צילום: צביקה טישלר שר הכלכלה אלי כהן, צילום: צביקה טישלר

במשרד הכלכלה מקווים שהחברה היפנית תהיה הסנונית הראשונה לשורה של השקעות זרות חדשות שיגיעו לישראל. מאז שנכנס שר הכלכלה אלי כהן לתפקידו לפני כחודש הוא הנחה את הנספחים המסחריים של המשרד הפזורים בעולם לאתר חברות המעוניינות לפתוח מפעלים ומרכזי פיתוח חדשים, ולבדוק את התאמתן לישראל.

YKK סיימה את 2016 עם מכירות בהיקף של כ־6.5 מיליארד דולר ורווח של כ־400 מיליון דולר. ב־2007 נקנסה החברה ב־150 מיליון יורו לאחר שהאיחוד האירופי קבע כי תיאמה מחירים בתחום הרוכסנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות