אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר ג'ורג' סורוס, השלד הבורסאי והאופציות צילום: בלומברג

המיליארדר ג'ורג' סורוס, השלד הבורסאי והאופציות

איך קיבל עובד בקרן של המשקיע האמריקאי ג'ורג' סורוס אופציות בשלד הבורסאי האנונימי משאבי טבע

20.02.2017, 08:06 | גולן פרידנפלד

מה מחפש עובד בקרן של המיליארדר ג'ורג' סורוס בשלד הציבורי משאבי טבע שבשליטת רועי סבג (55.6%)? הודעה לבורסה ששיגרה החברה בשבוע שעבר חושפת כי אנדרס פינקלשטיין, המועסק על ידי קרן Soros Brothers Investments, שעל פי דיווח החברה נוסדה על ידי סורוס, צפוי להתמנות לדירקטור בחברה.  

קראו עוד בכלכליסט

פינקלשטיין זכה גם להקצאה של 200 אלף כתבי אופציות של החברה במחיר מימוש של שקל אחד - לעומת מחיר של 81.5 אגורות למניה בבורסה. סורוס מחזיק באמצעות חברה אחרת 9.9% מחברת אלוט תקשורת ובעבר השקיע בחברת רדוור הישראלית.

פינקלשטיין זכה באופציות לאחר שתיווך בין משאבי טבע לחברת ההשקעות Industrial Valores הארגנטינאית, שלה הוקצו מיליון מניות של משאבי טבע, גם הן במחיר של שקל אחד למניה, המהוות 7.92% מהון המניות של החברה.

על פי הדיווח, הקשר בין סבג לקרן של סורוס אינו חדש. בשנת 2015 השקיעה הקרן בחברת Goldmoney של סבג - חברה ציבורית הנסחרת בקנדה ושווייה 245 מיליון דולר קנדי (187 מיליון דולר ארה"ב). החברה, שהוקמה בשנת 2001, מאפשרת למשקיעים להיצמד למחירי הזהב באמצעות פלטפורמה טכנולוגית שפיתחה. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2016 היו הכנסותיה של החברה 392 מיליון דולר, אך בשורה התחתונה היא מפסידה כמיליון דולר ברבעון.

סבג, בשנות ה־30 לחייו, רכש את השלד הבורסאי סידב, שנהפך לאחר מכן למשאבי טבע, בשנת 2010, כשהוא בן 25 בלבד. על פי ראיונות שהעניק לתקשורת, התוכנית המקורית שלו היתה להקים חברת החזקות גדולה, שתחזיק במכרות של משאבי טבע. בין היתר אמורה היתה החברה לרכוש מסבג ארבעה מכרות זהב וברזל.

אך נדמה שהתוכניות לא צלחו.

שבע שנים לאחר התוכנית הגרנדיוזית, למשאבי טבע עשרת אלפי דולרים בלבד בקופה, הערת עסק חי, וגירעון בהון החוזר. החברה נסחרת לפי שווי של 9.8 מיליון שקל בלבד. בשבוע שעבר הודיעה החברה כי תקצה לסבג 528 אלף אופציות, כנגד קו אשראי שיספק לה בהיקף של 120 אלף דולר. ההקצאות וההשקעות בחברה עשויות להיות סימן ראשון להתעוררותו של השלד הבורסאי הרדום משאבי טבע. לא ניתן היה ליצור קשר עם סבג. למספר הטלפון של החברה, כפי שמופיע באתר הבורסה, משיב משרד עורכי דין.

ג ג'ורג' סורוס | צילום: בלומברג ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות