אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העובדים המאושרים ביותר במשרד הם אלה שלרוב לא נמצאים צילום: שאטרסטוק

העובדים המאושרים ביותר במשרד הם אלה שלרוב לא נמצאים

סקר חדש מצא כי אנשים שעובדים מהבית אך מגיעים פעם או פעמיים בשבוע למשרד הם אלה שמדווחים על הרמות הגבוהות ביותר של מעורבות בעבודה

20.02.2017, 21:22 | שירות כלכליסט

רוצים להרגיש חיוביים ומעורבים בעבודה? נסו לעשות את רובה מהבית.

קראו עוד בכלכליסט

על פי סקר חדש מאת מכון הסקרים "גאלופ", ובו השתתפו 9,917 עובדים בארה"ב, ישנו הבדל קטן בתחושת המעורבות של עובדים העובדים מהבית לבין אלו העובדים במשרד. אולם עובדים המבצעים חלק מעבודתם מהבית נוטים לדווח על רמות גבוהות יותר של תחושת מעורבות. כמו כן, שיעור גבוה מהם מדווח שיש להם ידיד או ידידה קרובים מקרב הקולגות שלהם ושיש להם יותר הזדמנויות ללמוד ולהתפתח, לעומת אלו שעבדו מהבית או מהמשרד בלבד.

כדי לחוש מעורבות בעבודה מספיק להגיע יום או יומיים בשבוע למשרד, צילום: שאטרסטוק כדי לחוש מעורבות בעבודה מספיק להגיע יום או יומיים בשבוע למשרד | צילום: שאטרסטוק כדי לחוש מעורבות בעבודה מספיק להגיע יום או יומיים בשבוע למשרד, צילום: שאטרסטוק

על אף שעובדים העובדים רק מהבית נטו לדווח שיש להם בבית את כל הציוד שלו הם זקוקים לשם ביצוע עבודתם, שהם חשים שהדעות שלהם נחשבות במקום העבודה ושיש להם הזדמנות לעשות את מה שהם טובים בו בכל יום, הרי שעובדים החולקים את זמנם בין המשרד לבית טוענים כי בנוסף לכל אלה הם גם זוכים למענה מלא לצרכים נוספים שלהם כמו מערכות יחסים עם קולגות והתפתחות מקצועית.

בהשוואה לעובדים השוהים יום או יומיים במשרד, הרי שמתוך אלו שעובדים אך ורק מהבית:

- 16% פחות נטו להסכים לגבי ההצהרה כי המנהל הישיר שלהם מערב אותם בקביעת יעדים בעבודה.

- 28% פחות אמרו כי הם פעלו בשיתוף פעולה קבוע עם הבוס שלהם בכל הנוגע להבהרת סדר העדיפויות בעבודה.

- 35% פחות אמרו שהקולגות שלהם סיפקו להם משובים משמעותיים.

- 29% פחות אמרו שהם סקרו את הצלחותיהם המשמעותיות ביותר בצוותא עם הבוס בשישה החודשים האחרונים.

- 30% פחות אמרו כי הם נטו להסכים עם הקביעה שבשישה החודשים האחרונים, שוחחו עם הבוס שלהם לגבי צעדים שניתן לנקוט להשגת יעדים מקצועיים.

"מנהלים נוטים לברור יותר מתי וכיצד הם מנהלים קשר עם עובדים מהבית. הם לא צריכים לנהל שיחות עדכון של חצי שעה עם עובדים אלו מידי יום אולם רצוי כי יעשו מאמץ לתקשר עימם באופן קבוע, בין אם באמצעות שיחות טלפון, אימיילים, מסרונים או שיחות וידאו", מסכם הסקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל - 1 - ו - 5 - חוסכים לך זמן וכסף
כל יום שבו אתה עובד מהבית אתה מרוויח לפחות שעה (אם לא 3) של נסיעה וחזרה לעבודה, וכן את עלות הנסיעה לעבודה (בהנחה שאתה לא משתמש ב"חופשי חודשי"). אז בוא נחשב חישוב קל - שעה נסיעה לפחות, בשכר מינימום לפחות - 25 שקלים לפחות. עלות מיזוג אוויר (קיץ או חורף) - במזגן שהספקו כ 2000 וואט = פחות מ 1.5 שקלים לשעה, כפול, נניח, 10 שעות = פחות מ 15 שקלים. שעת חשמל של מחשב נייד (נגיד, מחשב נייד בהספק גבוה במיוחד = 200 וואט) = פחות מ 20 אגורות לשעה, כפול, נניח, 10 שעות = פחות מ 2 שקלים. סה"כ פחות מ 17 שקלים.
המגיב  |  21.02.17
8.
המשך תגובה ל 1 ו - 5
כך שעל כל יום עבודה מהבית אתה "מרוויח" לפחות 8 שקלים. אם אתה גם חוסך נסיעה ברכב פרטי לעבודה, שמרוחקת, נניח, 10 ק"מ ממקום המגורים - אתה חוסך כ 2 ליטר דלק (סה"כ, הלוך חזור), במחיר של יותר מ 5.5 ש"ח לליטר - ובסה"כ הרווחת עוד 11 ש"ח לפחות. כלומר - הרווחת כ 20 ש"ח, אחרי כל ההוצאות. ומכוון שסביר להניח שהשכר שלך יותר גבוה משכר המינימום, וכן סביר להניח שאתה נוסע ברכב פרטי לעבודה, אז בסה"כ סביר להניח שמאוד משתלם לך לעבוד מהבית.
המגיב  |  21.02.17
לכל התגובות