אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הביומד הקטנה וויז פארמה בדרך למחיקה מבורסת ת"א צילום: בלומברג

חברת הביומד הקטנה וויז פארמה בדרך למחיקה מבורסת ת"א

חברת ביו פארמה הנסחרת בארה"ב - וששמה לא פורסם - תרכוש את וויז פארמה בעסקת מניות. וויז פארמה נשלטת על ידי קרן רידג' וואלי של אביחי הרפז, מאיר ועמנואל בוכריס

20.02.2017, 12:27 | דרור רייך

חברה נופסת עתידה להימחק מהבורסה של ת"א, הפעם זו חברת הביומד הקטנה וויז פארמה, שנסחרת לפי שווי שוק של 30 מיליון שקל במחזורי מסחר אפסיים. 

קראו עוד בכלכליסט

דירקטוריון החברה מדווח למשקיעים על מכתב כוונות לא מחייב שנחתם מול חברה ששמה לא  פורסם, העוסקת בתחום הביו-פארמה ונסחרת מעבר לדלפק בארה"ב (OTC).

על פי ההסכם, חברת הביו-פארמה תרכוש 100% ממניות וויז פארמה ולאחר מכן תקצה 92% מהמניות ולבעלי המניות הקיימים של החברה, כך שלאחר השלמת העסקה, חברת הביו-פארמה ושאר בעלי המניות החדשה יחזיקו 8% מהון המניות.

וויז פארמה מוחזקת ע"י הקרן הזרה רידג' וואלי (Ridge Valley), של אביחי הרפז, מאיר ועמנואל בוכריס ((32.7%) - שגם הלוותה לה כספים להמשך פעילותה. ב-16 בנובמבר וב-26 בדצמבר 2016 היא קיבלה מהקרן הלוואות של 250 ו-300 אלף שקל בהתאמה. אתמול (ב-19 בפברואר) היא קיבלה מרידג' ווואלי הלוואה נוספת של 200 אלף שקל, לא צמודה וללא בטחונות.

על בעלי מניותיה נמנים גם יעקב זרחיה (13.1%), שמחה סדן (6%) וכן אמיר ברמלי (12.1%) ואבנר ארזי (8.5%) - לשעבר בעלי השליטה בוו.טי.פי (WTP) הבורסאית, שנאלצה לסגור את פעילותה, לאחר חשדות לפעילות פסולה.

 

באוגוסט 2016 פרסמה וויז פארמה הודעה מאכזבת למשקיעים, לפיה לא תוכל לאשר את המוצר שלה לטיפול בעין יבשה במסלול OTC Monograph הקצר והזול מול ה-FDA בארה"ב.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות