אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית ל-3 מגדלי מגורים ברחוב לה גוארדיה בת"א

הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית ל-3 מגדלי מגורים ברחוב לה גוארדיה בת"א

התוכנית תאפשר הריסה של 5 בנייני רכבת ובניית 3 מגדלים בני 28 קומות ו-3 מבני מגורים בני 8 קומות. בסה"כ ייבנו 450 יח"ד. בנוסף ייבנה מגדל תעסוקה בגובה 25 קומות

20.02.2017, 12:38 | אמיתי גזית

הוועדה המחוזית אישרה למתן תוקף תוכנית פינוי-בינוי במתחם המשתרע על פני 25 דונם בין רחוב וינגייט לרחוב לה גוארדיה, וכביש איילון, בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

האישור ניתן בשבוע שעבר לאחר דיון בהתנגדויות של מהנדס העיר תל אביב עודד גבולי, משרד התחבורה, יזמים ותושבי המקום.

התוכנית תאפשר הריסה של 5 בנייני רכבת ובהם 120 דירות, וכן בניין בבעלות הערייה המשמש כיום לבית הקשיש. במקום מבנים אלה תותר בנייה של 3 מגדלים בני 28 קומות, ושלושה מבני מגורים בני 8 קומות שיכללו כ-450 יח"ד. חזית מבני המגורים תהיה לכיוון רחוב לה גוארדיה מעל קומת מסחר וחזית מגדלי המגורים תהיה לכיוון רחוב וינגייט.

הדמיית הפרויקט. 3 מגדלי מגורים ומגדל למשרדים הדמיית הפרויקט. 3 מגדלי מגורים ומגדל למשרדים הדמיית הפרויקט. 3 מגדלי מגורים ומגדל למשרדים

בנוסף ייבנה מגדל תעסוקה בגובה 25 קומות לכיוון נתיבי איילון. את התוכנית קידמה הועדה המקומית לתכנון ובניה תל אביב בהוראת הועדה המחוזית וזאת כדי לאחד שתי תוכניות פינוי בינוי קטנות שקידמו יזמים פרטיים בשטח.

החברות היזמיות שמאחורי הפרויקטי הן מגדל טופ נדל"ן, בניהולו של אריה בר מנכ"ל משרד הבינוי, הפנים והתחבורה לשעבר, שתפנה 44 יח"ד ישנות ותבנה במקומם 167 יח"ד; וחברת ענב שתפנה 84 יח"ד ותבנה 283 יח"ד.

התנגדותו של גבולי התמקדה בעיקר בחלק התחבורתי של התוכנית, המאפשר הקמה של מעבר תת קרקעי מרחוב המעפיל ללה גוארדיה. גבולי העדיף לבטל את האפשרות הזו משום שלטענתו השיקוע יפגע ברציפות מערך השדרות הירוקות המתוכנן ביד אליהו. הועדה המחוזית דחתה את התנגדותו בטענה שיש לשמר את האופציה לשיקוע הכביש, אלא אם ימצא פתרון תחבורתי טוב יותר.

יצוין כי התוכנית עדיין אינה מאפשרת הוצעת היתרי בנייה. אותם אפשר יהיה להוציא אחרי הכנה של תוכניות נקודתיות לכל אחד מהמגרשים במתחם. היא מצטרפת לשני פרויקטים של פינוי בינוי המקודמים לאורך הרחוב. בחלקו המזרחי של הרחוב אושרה ותכנית שכללה פינויים של 3 מבנים טוריים והקמת כ-270 יח"ד חדשות ותכנית "בין השדרות" שכללה פינויים של 4 מבנים טוריים וקביעת בנייתן של כ-420 יח"ד חדשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מה עוד חשוב לזעת לפני פינוי בינוי...
לפני פרוייקט פינוי בינוי עושים סדר בתכולת הדירה ומרווחים כסף על הפריטים שאין בהם עוד צורך. בחלק גדול מהמקרים חלק מתכולת הדירה שנשאר מאחור כולל פריטי אספנות בעלי ערך כספי משמעותי. הדבר נכון בעיקר כשמדובר על מעבר של אנשים מבוגרים לדירות קטנות יותר או בתי אבות. אם בתכולת הדירה יש ספרים ישנים, תקליטים, מסמכים עתיקים, פריטי יודאיקה או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שהם שווים לא מעט כסף. חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף" וקבלו מאמר שיסביר לכם איך להעריך באופן עצמאי את התכולה
יוסף  |  20.02.17