אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מיקרוסופט דוחה את השקת משקפי ההולולנס ל-2019 צילום: Microsoft

דיווח: מיקרוסופט דוחה את השקת משקפי ההולולנס ל-2019

מיקרוסופט מבטלת את גרסת המפתחים שהיתה מיועדת לצאת לשוק השנה ותציע במקומה גרסה מתקדמת יותר. החברה מצפה לראות כ-80 מוצרי הולולנס בשוק ב-2020

20.02.2017, 14:20 | רפאל קאהאן
ההולולנס, משקפי המציאות המוגברת (AR) של מיקרוסופט אמנם נמצאים עדיין בשלב של ניסוי כלים, אך גרסה משודרגת שלהם המכונה v2 הייתה אמורה להגיע לידי המפתחים כבר השנה. אולם על פי דיווח שפורסם באתר נקסט ווב היום (ב') זו ככל הנראה לא תצא כלל. במקום, החברה מתכננת להשיק גרסה מתקדמת הרבה יותר, v3, שצפויה להגיע לידי המשתמשים רק ב-2019.

קראו עוד בכלכליסט

לא ברור מה הסיבות שהביאו את מיקרוסופט לדחות את השדרוג שרבים בקהילת המפתחים ציפו לו. אולם ברחבי הרשת כבר עלו מספר הערכות. ראשית, המתחרה העיקרית של מיקרוסופט בתחום היא מג'יק ליפ, שהודתה לא מזמן שאין לה מוצר מוגמר ושכנראה גם לא יהיה לה אחד כזה בזמן הקרוב. זה משאיר את מיקרוסופט לבד במערכה וללא מתחרה שנושף בעורפה, והיא יכולה להרשות לעצמה לקחת את הזמן על מנת לספק מוצר מתקדם יותר.

הדגמה של הולולנס. נותרו ללא מתחרים הדגמה של הולולנס. נותרו ללא מתחרים הדגמה של הולולנס. נותרו ללא מתחרים

השדרוג המיועד היה אמור להיות מינורי יחסית לחזון של החברה, כך שהמתנה לגרסה השלישית ככל הנראה תניב מוצר מוקפד ובעל יכולות גבוהות הרבה יותר. זאת ועוד, מפתחים ויצרני מוצרים נלווים ואביזרים תואמים יוכלו לבלות יותר זמן בפיתוח ולעבות את האקוסיסטם של ההולולנס. המספרים שאליהם מיקרוסופט שואפת נחשפו בכנס קומפיוטקס האחרון ביוני שעבר אז החברה הסבירה שהיא מצפה לראות היקף של כ-80 מיליון מוצרי VR ב-2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות