אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט שלישי לדוידי: ביקושים של 820 מיליון שקל בהנפקת נובולוג בתל אביב צילום: צביקה טישלר

אקזיט שלישי לדוידי: ביקושים של 820 מיליון שקל בהנפקת נובולוג בתל אביב

בעלי השליטה בחברה הפועלת בתחום הפצת התרופות, קרן פימי ואהוד פוזיס, ימכרו מניות ב־275 מיליון שקל לפי שווי חברה של 550 מיליון שקל. פימי תמכור 35% מהמניות שבידיה במחיר הגבוה ביותר מפי שלושה מהמחיר שבו השקיעה בנובולוג ב־2013

20.02.2017, 20:06 | גולן חזני

ביקושים של 820 מיליון שקל בהנפקת נובולוג, הפועלת בתחום הפצת התרופות, הביאו לקביעת שווי של 550 מיליון שקל לחברה בבורסת תל אביב. בעלי השליטה בחברה, קרן פימי ואהוד פוזיס, ימכרו מניות בהיקף של 275 מיליון שקל, כלומר 15% ממניות החברה.

פוזיס ימכור 15% מהמניות בהיקף של 82 מיליון שקל ויישאר עם 35%, ופימי תמכור 35% מהמניות בהיקף של 192 מיליון שקל ותישאר עם 15% ממניות נובולוג. 220 מיליון שקל הובטחו במכרז המוסדי שנערך הערב (ב'), והיתר יימכרו במכרז לציבור בהמשך השבוע. 

קראו עוד בכלכליסט

עבור פימי זו הצלחה שלישית בהצעת מכר, לאחר ההנפקות של אינרום לפני שנתיים ואוברסיז השנה. לידר שוקי הון בשליטת עמית ורדי הובילה את ההנפקה, וזאת בהשתתפות אקסלנס, ברק ווליו בייס חיתום.

מכירת המניות נעשית במחיר הגבוה ביותר מפי שלושה מזה שבו ביצעה פימי את השקעתה בחברה. פימי נכנסה להשקעה בנובולוג ב־2013, כשרכשה 50% מהחברה תמורת כ־85 מיליון שקל, בעיקר מידי פוזיס וכן מיו"ר החברה, שאול קוברינסקי, בעסקה ששיקפה אז לחברה שווי של 170 מיליון שקל.

עד לסיום שלב ההנפקה נובולוג נשלטת במשותף בידי קרן פימי (50%) ומבט־אפ של אהוד פוזיס (47.6%). בחודש שעבר פרסמה החברה את התשקיף לקראת ההנפקה הראשונית שלה בבורסת ת"א (IPO) בדרך של הצעת מכר. בשוק העריכו כי החברה תונפק לפי שווי של 550 מיליון שקל, בעוד חברת הייעוץ אנטרופי אף קבעה לחברה שווי של 711 מיליון שקל.

נובולוג, המנוהלת בידי שאול קוברינסקי וממוקמת במודיעין, מספקת שירותי הפצה ולוגיסטיקה עבור חברות תרופות בינלאומיות. לחברה שני תחומי פעילות עיקריים: האחד, הפצת תרופות ואביזרים רפואיים, והשני - מתן שירותים לוגיסטיים לניסויים קליניים. תחום ההפצה כולל שירות ללקוחות, מייבוא תרופות, דרך קבלת האישורים הרגולטוריים עבור תרופות אלה ועד לגבייה מלקוחות הקצה של החברות, שבעבורן היא מפיצה את התרופות.

ישי דוידי, מייסד קרן פימי
ישי דוידי, מייסד קרן פימי צילום: יונתן בלו

במסגרת פעילותה למתן שירותים לוגיסטיים לניסויים קליניים פועלת החברה באמצעות החברה־הבת טריאלוג, שהוקמה ב־1999, לאספקת שירותי לוגיסטיקה לניסויים המבוצעים על ידי יצרניות תרופות.

תחום הפצת התרופות נחשב לתחום המרכזי של נובולוג, כפי שבא לידי ביטוי במחזור ההכנסות שלה. תחום זה תרם 93% מההכנסות בהיקף של 638 מיליון שקל שרשמה החברה ב־2015, ו־66% מהרווח הנקי שעמד באותה שנה על 23 מיליון שקל.

נובולוג פועלת בשני מגזרים נוספים. האחד הוא מתן שירותי סטריליזציה לחברות המייצרות תרופות באמצעות החברה־הבת מדיפלסט - היחידה שיושבת ביבנה ולא במטה במודיעין - שנרכשה באפריל 2016. המגזר השני הוא מתן שירותי תמיכה והדרכה לחולים כרוניים, וזאת באמצעות חברת Care for Life שהוקמה ב־2007.

מרכז הפעילות של נובולוג הוא בישראל, ולפיכך היא מושפעת באופן ישיר מפעילות שוק התרופות המקומי. על פי ההערכות המופיעות במצגת החברה לבורסה, היקף שוק לוגיסטיקת התרופות המקומי נאמד ב־9 מיליארד שקל.

 

את ההנפקה הובילו עורכי הדין יובל אדן ואיה יפה ממשרד GKH ( גרוס,חודק).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות