אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה עתרה לעליון בבקשה לדחות את פינוי שדה דב עד ה-30 באוקטובר צילום: עמית שעל

המדינה עתרה לעליון בבקשה לדחות את פינוי שדה דב עד ה-30 באוקטובר

אם הבקשה תאושר, פינוי השדה יידחה בשישה חודשים שכן מועד הפינוי שכבר קיבל תוקף של פסק דין של העליון היה אפריל 2017

21.02.2017, 07:32 | אמיתי גזית
מנכ"ל משרד ראש הממשלה וממשלת ישראל עתרו בשבוע שעבר לבית המשפט העליון בבקשה דחופה לדחות את פינוי שדה דב ל-30 באוקטובר 2017, כך נודע ל"כלכליסט". אם הבקשה תאושר, פינוי השדה יידחה בשישה חודשים שכן מועד הפינוי שכבר קיבל תוקף של פסק דין של העליון היה אפריל 2017. פסק הדין, בהתבסס על הסכמות בין המדינה לבעלי הקרקע הפרטית, התקבל בשנה שעברה בעקבות עתירה של חברת התעופה ארקיע ועיריית אילת. שני הגופים עתרו אז במטרה לדחות את מועד הפינוי המקורי - 30 ביוני 2016.

קראו עוד בכלכליסט

המדינה ובעלי הקרקע הסכימו לדחות אז את הפינוי לאפריל 2017, אך גם זה לא סיפק את ארקיע ועיריית אילת. בעקבות זאת קידמה קבוצת ח"כים הצעת חוק שתאפשר לדחות את פינוי החלק האזרחי בשדה עד לפינוי הבסיס הצבאי ב-2019. במהלך הדיונים על הצעת החוק גיבש שר האוצר משה כחלון מתווה שאמור להביא לפשרה בין בעלי הקרקע הפרטית, שמבקשים לפנות את השדה ולקדם את הבנייה בשטח, לבין ארקיע ועיריית אילת שמעוניינות בהמשך הטיסות מתל אביב.

על פי המתווה של כחלון המבנים שמשרתים את השדה האזרחי יפונו, אך פעילותו תועתק לשטח הצבאי. אלא שכדי לממש זאת צריך לדחות בחצי שנה את פינויו, ולסלול דרך בשטח שיפונה. בעלי הקרקע הפרטית רואים במתווה הפרה של ההסכם אתם.

במקביל, מונחת עדיין הצעת החוק שתאפשר דחייה של פינוי השטח האזרחי עד 2019. הח"כים שמקדמים את ההצעה רמזו כי יחדשו את המאמצים להעביר את החוק אם בעלי הקרקע הפרטית לא יסכימו למתווה כחלון.

שדה דב. הח"כים מנסים למנוע פינוי, צילום: עמית שעל שדה דב. הח"כים מנסים למנוע פינוי | צילום: עמית שעל שדה דב. הח"כים מנסים למנוע פינוי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות