אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליית מתווה הריבית תסדר להפניקס רווח של כ-350 מיליון שקל ברבעון הרביעי צילום: עמית שעל

עליית מתווה הריבית תסדר להפניקס רווח של כ-350 מיליון שקל ברבעון הרביעי

אחרי כלל, גם הפניקס צופה רווח נאה ברבעון הרביעי בשל עליית עקום הריבית. לקראת גיוס אג"ח מדווחת הפניקס כי בזכות הקלות בדרישות ההון של סלינגר היא גם לא צופה גירעון משמעותי בהון, כך שלא ירחק היום ותוכל לחלק דיבידנדים

21.02.2017, 09:45 | רחלי בינדמן

אחרי שכלל ביטוח דיווחה היום (ג') על צפי רווח של 500-400 מיליון שקל ברבעון הרביעי, מודיעה גם חברת הביטוח הפניקסשבשליטת קבוצת דלק על רווח צפוי של 400-300 מיליון שקל ברבעון. זאת לקראת פרסום תשקיף לגיוס אג"ח.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

בהתאם, הרווח השנתי הצפוי של הפניקס המנוהלת על ידי אייל לפידות צפוי לעמוד בטווח של 760-660 מיליון שקל. בדומה לכלל ביטוח, מה ששיחק לטובת הפניקס וגם ליתר חברות הביטוח, בדגש על חברות עם תיק ביטוח חיים גדול, הוא עקום הריבית.

המשך העלייה בעקום הריבית חסרת הסיכון לטווח ארוך תאפשר לחברות הביטוח לשחרר עתודות שלא הועברו לשורת הרווח ברבעונים קודמים, בגין פוליסות ביטוח חיים שנמכרו בעבר ועל העתודות בגין פוליסות סיעוד. וזאת, אף שטרם שוחררו מלוא העתודות שנוצרו כתוצאה מירידת שיעורי הריבית במהלך שנת 2016. במילים אחרות, להפניקס עדיין יש פוטנציאל לשחרור רווחים נוספים במידה והריבית תמשיך לעלות ברבעונים הבאים.

כמו כן נרשמו ברבעון הרביעי רווחים חיתומיים במרבית עסקי הביטוח שלה והכנסה חיובית מהשקעות.

יצחק תשובה, בעלי הפניקס, צילום: עמית שעל יצחק תשובה, בעלי הפניקס | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, בעלי הפניקס, צילום: עמית שעל

בדומה לכלל, גם הפניקס מתייחס להקלות שפרסמה בשבוע שעבר המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ביישום דרישות ההון המחמירות - לתקינה האירופית סולבנסי 2. בזכות ההקלות והפריסה של יישום המשטר החדש והמחמיר הדורש ריתוק הון משמעותי יותר מצד חברות הביטוח, בדיקה שביצעה הפניקס ביחס לתמונת המצב של ההון נכון לסוף 2015 מראה כי בהינתן ההקלות להפניקס אין גירעון משמעותי בהון.

במלים אחרות, החברה תוכל לחלק דיבידנדים כבר בזמן הקרוב אם לא תחול תפנית לרעה בשווקי ההון. מגדל היא חברת הביטוח היחידה שרחוקה מאפשרות לחלק דיבידנדים ולכן היא גם מתנגדת להקלות של סלינגר במתכונתן הקיימת.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות