אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיון בכנסת: "המהפכה הדיגיטלית פגעה באוכלוסיית המבוגרים ויצרה סוג חדש של עניים" צילום: יואב דודקביץ

דיון בכנסת: "המהפכה הדיגיטלית פגעה באוכלוסיית המבוגרים ויצרה סוג חדש של עניים"

כך אמר היום ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא בדיון בנושא פערים בעידן הדיגיטלי. מנכ"לית עמותת תפוח אמרה בדיון כי אחד מתוך 5 מבוגרים הם חסרי אוריינות דיגיטלית וכי ישנו קשר ישיר בין אי שימוש במחשבים להכנסה נמוכה

21.02.2017, 14:38 | שחר אילן
"מהפכת המידע יצרה סוג חדש של עניים", כך טען היום (ג') ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא מהרשימה המשותפת בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא פערים בעידן הדיגיטלי. לדבריו, המעבר לסניפי בנק דיגיטליים וטפסים דיגיטליים פוגע בעיקר באוכלוסייה המבוגרת ובאוכלוסייה הערבית. המצב בקרב האוכלוסייה הערבית קשה יותר, שכן יש הרבה מבוגרים אנאלפביתיים.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני אמר ש"לא יכול להיות שנשאיר אוכלוסייה שלמה מאחור ונשאל למה הם עניים. פרויקט מחשב לכל ילד מותנה בהשתתפות הרשויות וההורים, ולכן המוחלשים כלל אינם חלק ממנו". השניים אמרו את הדברים בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת שדנה היום בצמצום הפער הדיגיטלי, במסגרת ציון יום המאבק בעוני בכנסת.

מנהלת קשרי הממשל בעמותת תפוח ששמה לעצמה מטרה להפוך את ישראל לסטארט-אפ ניישן, ענבר אדמון גולדשטיין, אמרה כי לפי נתוני הלמ"ס 1.3 מיליון מבוגרים ישראלים, שהם אחד מכל חמישה (20%) מהאוכלוסייה הבוגרת, חסרי אוריינות דיגיטלית. לדבריה, יש קשר ישיר בין עוני לפער דיגיטלי. היא הציגה בדיקה שעשתה העמותה שהעלתה כי קיים פער של 50% בזמן השימוש במחשב בין בעלי הכנסה גבוהה לבעלי הכנסה נמוכה.

קשישים לומדים בסביבה דיגיטלית (ארכיון). על פי חג קשישים לומדים בסביבה דיגיטלית (ארכיון). על פי חג'א יחיא הפערים גדולים יותר בקרב אוכלוסיה ערבית מבוגרת | צילום: עמית מגל קשישים לומדים בסביבה דיגיטלית (ארכיון). על פי חג

ח"כ יעקב פרי מיש עתיד שניהל את הישיבה אמר ש"כמו בהרבה נושאים, המדינה לא משכילה להרים תוכנית לאומית אחת. היעדר השילוב בין הפעולות גורם להתרחבות פערים שהיינו רוצים לצמצם ולסגור.

מנהל מיזם סטראטר דיגיטלי בעמותת עתידים, מיכאל משען, סיפר כי העמותה יחד עם גוגל וחברת וויקס מסייעים לבעלי עסקים בפריפריה להגיע לנוכחות באינטרנט וברשתות חברתיות. לדבריו, 30% מהעסקים שהשתתפו במיזם דיווחו על עלייה במספר הלקוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות