אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמרקוס קאזינס הפסיד 30 מיליון דולר במעבר לניו אורלינס פליקנס צילום: איי אף פי

דמרקוס קאזינס הפסיד 30 מיליון דולר במעבר לניו אורלינס פליקנס

סקרמנטו קינגס סירבו להעניק לקאזינס חוזה ארוך טווח ביותר מ-200 מיליון דולר. החוזה המקסימלי שהוא יכול לקבל בקבוצתו החדשה עומד על 180 מיליון דולר

21.02.2017, 15:23 | שירות כלכליסט

כוכבה הגדול של סקרמנטו קינגס בשנים האחרונות, דמרקוס קאזינס, מצטרף לקבוצה דינמית, ניו אורלינס פליקנס ועשוי להיות בדרכו לפלייאוף לראשונה בקריירה שלו.

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה יכולה להציע לקאזינס חוזה לחמש שנים בשווי 180 מיליון דולר, כלומר בסביבות 30 מיליון דולר פחות ממה שהיה יכול להרוויח בסקרמנטו, לולא היו מעבירים אותו., צילום: איי אף פי הקבוצה יכולה להציע לקאזינס חוזה לחמש שנים בשווי 180 מיליון דולר, כלומר בסביבות 30 מיליון דולר פחות ממה שהיה יכול להרוויח בסקרמנטו, לולא היו מעבירים אותו. | צילום: איי אף פי הקבוצה יכולה להציע לקאזינס חוזה לחמש שנים בשווי 180 מיליון דולר, כלומר בסביבות 30 מיליון דולר פחות ממה שהיה יכול להרוויח בסקרמנטו, לולא היו מעבירים אותו., צילום: איי אף פי

אך בעוד שקאזינס הוא אחד המנצחים המרכזיים של ההעברה, יש לה השפעה פחות חיובית על חשבון הבנק שלו.

הודות להסכם הקיבוצי החדש, קאזינס כשחקן ותיק היה זכאי לחתום הארכת החוזה עם סקרמנטו בקיץ. הסעיף הזה נכנס להסכם כדי שקבוצות יוכלו להציע לכוכב שלהן תמריץ נוסף להישאר איתן.

העסקה זמינה רק לשחקנים שרוצים לחתום מחדש באותה קבוצה שגייסה אותם בדראפט. במקביל, שחקנים שהועברו כשהיו עדיין חתומים על חוזה הרוקי שלהן גם זכאים לאותה עסקה עם הקבוצה שרכשה אותם.

קאזינס יהפוך לשחקן חופשי ב-2018, אך הודות לסעיף הזה הוא היה יכול להאריך את החוזה שלו עם הקינגס לחמש שנים בקיץ הקרוב. סקרמנטו הייתה יכולה להציע לקאזינס חוזה ארוך טווח שהיה מעניק לו מעל 200 מיליון דולר. הוא התכוון לחתום על ההארכה בקיץ, וזה אחת הסיבות העיקריות לכך שטען מספר פעמים שהוא רוצה להישאר בסקרמנטו.

אולם, הקינגס ככל הנראה לא היו מעוניינים לספק לו חוזה ארוך כל כך עבור סכום גבוה כל כך, ולכן הם העדיפו להעביר אותו לפליקנס. מכיוון שהפליקנס לא בחרו בו דראפט והוא כבר לא בחוזה הרוקי שלו, הקבוצה יכולה להציע לקאזינס חוזה לחמש שנים בשווי 180 מיליון דולר, כלומר בסביבות 30 מיליון דולר פחות ממה שהיה יכול להרוויח בסקרמנטו, לולא היו מעבירים אותו.

ניו אורלינס אינה מחויבת להחתים אותו מחדש, כך שב-2018 הוא יהפוך להיות שחקן חופשי לא מוגבל ויוכל לחתום בכל קבוצה שירצה. יהיו לו קרוב לוודאי שלא מעט מחזרים, במיוחד אם ימשיך להפגין ביצועים ברמת אולסטאר.

הנקודה המרכזית היא שבעוד שקאזינס בדרכו לקבוצה טובה יותר בניו אורלינס, העזיבה הכפויה שלו מהקינגס תשפיע על ההכנסות שלו, עובדה שיכולה להוסיף ללהט שיפגין במשחקים עתידיים מול הקינגס.

עסקת ההעברה של קאזינס כוללת גם את עמרי כספי, שיעבור איתו לפליקנס. כספי סבל העונה מפציעות, וקלע בממוצע 5.9 נקודות למשחק ותפס 4.1 ריבאונדים ב-22 משחקים בלבד שבהם השתתף.

כספי (28) שלא שיחק מאז ה-13 בינואר, יסיים את החוזה שלו בשווי 6 מיליון דולר בסוף העונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות