אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה: הורים שבן זוגם במילואים יעבדו שעה פחות ביום צילום: אפי שריר

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה: הורים שבן זוגם במילואים יעבדו שעה פחות ביום

ההיעדרות לא תנוכה משכרם של בנות או בני הזוג. האוצר דורש שההטבה תחול רק משישה ימים ומעלה, כלומר לא על אימונים. יו"ר הוועדה איתן כבל: "שעת החופש תהיה אוויר לנשימה"

21.02.2017, 17:20 | שחר אילן

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ג') לקריאה ראשונה מספר הצעות חוק שלפיהן עובד או עובדת שבן הזוג שלהם במילואים יוכל לעבוד שעה פחות ביום בלי שההיעדרות תנוכה משכרם. ההצעה תחול על תקופות מילואים רצופות של חמישה ימים ומעלה ועל עובדים שמועסקים במשרה מלאה ויש להם ילדים בני פחות מ-13.

ההיעדרות תהיה על חשבון המעסיק. ההצעה טעונה עדין מספר אישורים נוספים. האוצר ילחץ שתחול רק משישה ימים ומעלה, כלומר לא על מי שגויסו לשבוע מילואים בודד.

קראו עוד בכלכליסט

את ההצעות לתיקון חוק עבודת נשים הגישו יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל מהמחנה הציוני וכן חברי הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי, איל בן ראובן מהמחנה הציוני ואורן חזן מהליכוד. בישיבה קודמת באותו נושא ציין כבל, העומד גם בראש שדולת המילואים בכנסת, כי הוא נאבק על ההצעה הזו מעל לעשור. לדבריו, בעת שבן הזוג נקרא לשירות מילואים, כל עול על הטיפול בבית ובילדים נופל על בנות או בני הזוג ושעת החופש הזו תהיה אוויר לנשימה.

לוחם (ארכיון). "כל עול הטיפול בבית ובילדים נופל על בנות או בני הזוג", צילום: דובר צה"ל לוחם (ארכיון). "כל עול הטיפול בבית ובילדים נופל על בנות או בני הזוג" | צילום: דובר צה"ל לוחם (ארכיון). "כל עול הטיפול בבית ובילדים נופל על בנות או בני הזוג", צילום: דובר צה"ל

רפרנטית ביטחון באגף התקציבים באוצר ליאור בראון, ביקשה כי ההטבה תינתן לבנות זוג של מי שישרתו 6 ימי מילואים רצופים ומעלה, כלומר לא למי שגויסו לשבוע בלבד. היא אמרה כי מתן ההטבה לבנות זוג של מי שישרתו 5 ימים רצופים ומעלה מוביל לעלייה דרמטית במספר הזכאים ולעלויות תקציביות משמעותיות. בראון טענה שההצעה לא תואמה עם משרד האוצר ואינה תואמת להסכמות עם הממשלה.

ח"כ רועי פולקמן מכולנו, שמילא היום את מקומו של היו"ר כבל, דחה את הטענה כי יש להצעה עלות תקציבית. הוא הסביר כי העלאת רף הזכאות לשירות של 6 ימים ומעלה תוביל למצב שההצעה לא תחול על משרתים רבים שמגיעים לבצע אימונים. עם זאת, פולקמן הבהיר כי במהלך הכנת ההצעה לקריאה השנייה והשלישית תיבחן המשמעות התקציבית של מתן ההטבה לשירות של 5 ימים ומעלה. הוא ביקש מנציגת האוצר להעביר לוועדה הערכה תקציבית מפורטת. כלומר הויכוח הזה טרם הוכרע.

יו"ר ועדת הכלכלה ומיוזמי החוק איתן כבל, צילום: מיכאל קרמר יו"ר ועדת הכלכלה ומיוזמי החוק איתן כבל | צילום: מיכאל קרמר יו"ר ועדת הכלכלה ומיוזמי החוק איתן כבל, צילום: מיכאל קרמר

נציגת התאחדות התעשיינים, מוריה ברבי, אמרה כי ההתאחדות תומכת בהצעה כללית, אך מצטרפת לעמדת האוצר ומבקשת להחיל אותה על שירות רצוף של 6 ימים ומעלה. לדבריה, מתן ההטבה לבנות או בני זוג של משרתים רק 5 ימים רצופים ומעלה תגדיל משמעותית את העלות למעסיקים. נציגת איגוד לשכות המסחר, סיגל סודאי, טענה שהמדינה צריכה לשאת בעלויות ולא המעסיקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות