אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר פרשת ההונאה: FXCM שינתה את שמה לגלובל ברוקראז' צילום: שאטרסטוק

לאחר פרשת ההונאה: FXCM שינתה את שמה לגלובל ברוקראז'

החברה שמנהליה היוצאים היו מעורבים בהונאת לקוחות פותחת עידן חדש עם מותג שונה - מנהל הפעילות באירופה ברנדן קאלאן מונה כמנכ"ל זמני עד לאיתור מנכ"ל קבוע

21.02.2017, 17:15 | שירות כלכליסט

חברת המסחר במט"ח FXCM משנה את את שמה ל"גלובל ברוקראז'" (Global Brokerage), וממנה מנכ"ל זמני, שימלא את מקומו של מנהל החברה המפוטר.  החל מה-27 בפברואר תתחיל החברה להיסחר תחת סימול (טיקר) חדש – GLBR.  

קראו עוד בכלכליסט

FXCM ינתה את ברנדן קאלאן (Brendan Callan) כמנכ"ל לתקופת המעבר, עד למינויו של מנכ"ל קבוע. קאלאן כיהן החל משנת 2010 כמנכ"ל הפעילותה של החברה באירופה. כמו כן מינתה החברה את ג'ימי האלאק (Jimmy Hallac) לתפקיד היו"ר. האלאק הוא מנהל מחברת "לוסאדיה" (Leucadia), שנחלצה להצלתה של FXCM כאשר זו האחרונה טולטלה בידי ההחלטה של שוויצריה להפריד את הפרנק השוויצרי מהדולר בינואר 2015, והיא מחזיקה נתח גדול בחברה.

ברקע למינויים החדשים - הוצאת הצו של רשות המסחר בחוזים עתידיים, שיישב את תביעת האיגוד הלאומי לחוזים עתידיים (National Futures Association,NFA) נגד החברה ונגד המנכ"ל היוצא דרור ניב (Dror Niv) והמנהל הבכיר וליאם אדהוט (William Adhout), שגם הוא פרש מהתפקיד.

השניים נתבעו על "מעורבות בהונאה", ובאופן ספציפי, בהונאת הלקוחות. על פי הצו, ניב ואדהוט דיווחו ללקוחות שמודל המסחר של החברה פועל ללא חדר מסחר או דילר - ולפיכך הוראותיהם מנותבות ישירות לשוק. זאת למרות שבפועל כן נעשה שימוש בגורמים המתווכים האמורים - שסיפקו בתמורה עמלות ל-FXCM על על הפעילות המתבצעת של הלקוחות. 

FXCM הסכימה לשלם קנס של 7 מיליון דולר במסגרת הסדר הפשרה. במקביל נשלל רשיון הפעילות שלה ארה"ב. 

דרור ניב, המנכ"ל היוצא של FXCM דרור ניב, המנכ"ל היוצא של FXCM דרור ניב, המנכ"ל היוצא של FXCM

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות