אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הניסיון השני של ג'ף סאטון בתל אביב עבר בהצלחה: ביקושים של 1.7 מיליארד שקל צילום: בלומברג

הניסיון השני של ג'ף סאטון בתל אביב עבר בהצלחה: ביקושים של 1.7 מיליארד שקל

חברת וורטון גייסה הערב 862 מיליון שקל בשלב המוסדי בריבית של 3.9%. סאטון הוא הבעלים הגדול ביותר של מבנים מסחריים בשדרה החמישית בניו יורק. בשנת 2015 הוא נכשל בניסיון ההנפקה כשקיבל ביקושים נמוכים

21.02.2017, 22:25 | אורן פרוינד

הניסיון השני של המיליארדר ג'ף סאטון בתל אביב עבר בהצלחה. לאחר שנכשל בניסיון ההנפקה הקודם שלו בספטמבר 2015 כשקיבל ביקושים נמוכים וביטל את ההנפקה, הפעם סאטון קיבל ביקושים של 1.7 מיליארד שקל מהמשקיעים הישראלים לחברת וורטון שבבעלותו. זו גייסה הערב 862 מיליון שקל בשלב המוסדי בריבית של 3.9%, הריבית הנמוכה ביותר שגייסה חברת נדל"ן אמריקאית בישראל לאג"ח מדורגת AA מינוס ללא בטחונות. וורטון מקווה לגייס את היתרה בשלב הציבורי כחלק מגיוס כולל של עד מיליארד שקל. את סאטון הביאו לישראל יועצי ההנפקות מחברת ויקטורי רפי ליפא וגל עמית.

סאטון הוא הבעלים הגדול ביותר של מבנים מסחריים בשדרה החמישית בניו יורק. הוא מחזיק שליש מהשטחים המסחריים בין הרחובות 50–57 על השדרה. לישראל הוא מביא פורטפוליו של 18 נכסים מניבים במנהטן, ברוקלין וברונקס, שמושכרים לרשתות כמו אמריקן איגל, אלדו ומקדונלד'ס ובית האופנה ג'יבנשי. שווי הנכסים של וורטון פרופרטיז (נדל"ן להשקעה) מסתכמים בכ־640 מיליון דולר וההון העצמי שלה עומד על 421 מיליון דולר (מיוחס לבעלי מניות). החברה נמצאת בשיעור מינוף נמוך יחסית עם חוב ל־CAP של 33%, והחברה מייצרת הכנסות נקיות משכירות (NOI) של 27 מיליון דולר בשנה ו־FFO של 17.55 מיליון דולר בשנה.

ג ג'ף סאטון | צילום: אתר החברה ג

בשונה מהפעם הקודמת, שבה מבנה ההנפקה המורכב כלל שלושה תרחישים שונים של היקף נכסים, שעולים ככל שהגיוס עולה, הפעם נצמד סאטון למבנה פשוט: גיוס כסף על נכסים קיימים, כדי לרכוש נכסים נוספים. וורטון ציינה כי ייתכן שתשתמש בכסף להחלפת הלוואות קיימות. כפי שמסתמן, היא צפויה לפרוע הלוואות קיימות של כ־30 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות