אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגוריט ממשיכה להתרחב: רכשה מגדל מגורים מאלקטרה ברמלה ב-123 מיליון ש' צילום: עמית שעל

מגוריט ממשיכה להתרחב: רכשה מגדל מגורים מאלקטרה ברמלה ב-123 מיליון ש'

קרן הריט תרכוש מגדל מגורים שלם בפרויקט של אלקטרה מגורים בשכונת נווה דוד בעיר; המגדל יכיל 84 דירות ושיעור התשואה על הנכס יעמוד על כ-3.5%

22.02.2017, 10:18 | אורן פרוינד

עסקה שנייה לקרן הריט לדיור להשכרה מגוריט. הקרן שמנוהלת על ידי יעל אנדורן מתי דב, ואייל גבאי חתמה היום (ג') על הסכם במסגרתו תרכוש מגדל מגורים שלם בפרויקט של אלקטרה מגורים, חברת הבת של אלקטרה, בשכונת נווה דוד בעיר רמלה. היקף העיסקה הכולל יעמוד על כ-121.7 מיליון שקל (כולל מע"מ), בתוספת של כ-1.5 מיליון שקל בגין הוצאות עסקה.

קראו עוד בכלכליסט

מגוריט, שגייסה בבורסת תל אביב 240 מיליון שקל בספטמבר 2016 בעיקר מגופי פנסיה של חרדים, תממן את העסקה בשלב הראשון באמצעות הון עצמי בלבד. מגוריט תבצע תשלומים הפרוסים על פני תקופת ההקמה, כאשר בשלב השני ימומנו התשלומים או מהלוואה בנקאית או באמצעות שוק ההון.

המגדל שרכשה מגוריט נמצא כיום בשלבי הקמה ונפרש על פני 22 קומות. הוא יכיל 84 דירות בתמהיל מגוון של דירות 4 ו-5 חדרים וגם דירות גן ויחידות דופלקס פנטהאוז. הדירות יתפרשו בשטח מכר של כ-9,800 מ"ר, כ-117 מ"ר בממוצע לדירה. מגוריט לא פרסמה מה השכירות הצפויה על הדירות אולם לפי ההערכות מדובר בתשואה נמוכה של 3%-4% כנהוג בפרויקטים של דיור להשכרה.

המגדל הינו חלק מקומפלקס שיכיל 3 מגדלי מגורים, אותו יוזמת אלקטרה מגורים. חברת הקבלנות אלקטרה בניה היא זו שבונה את הפרויקט והיא צפויה לסיים אותו במהלך הרבעון השני של שנת 2019.

אייל גבאי יו"ר קרן הריט , צילום: עמית שעל אייל גבאי יו"ר קרן הריט | צילום: עמית שעל אייל גבאי יו"ר קרן הריט , צילום: עמית שעל

בעבור הקרן, מדובר בעסקה הראשונה במסגרתה נרכש מגדל מגורים שלם, אשר יהיה בבעלות בלעדית של הקרן וינוהל על ידה במסגרת אסטרטגיית ההשכרה לטווח ארוך. במגוריט ציינו כי "בדיקות שנערכו מטעם הקרן במהלך החודשים האחרונים ותימוכין נוספים שנתקבלו מגורמים מקצועיים העלו כי מאפייני העיר ונקודת הזמן הספציפית, מהווים הזדמנות מתאימה להשקעה ברכישת המגדל, שעשויה להניב שיעורי תשואה גבוהים, לצד הצפות ערך פוטנציאליות עתידיות עם השלמת הפרויקט ואכלוסו".

איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה

עוד ציינו במגוריט כי "הבדיקות והמחקרים העלו כי בקרב אוכלוסיית רמלה, ובמיוחד בקרב משפרי הדיור ודור ההמשך, קיים רצון עז להמשיך ולהתגורר בעיר בכלל ובשכונת נווה דוד בפרט, אך ההיצע המוגבל של בניה חדשה, ולאור עליות המחירים של השנים האחרונות, עולה הצורך בפתרונות השכרה מודרניים ואיכותיים".

בינואר האחרון הודיעה מגוריט ישראל על חתימת עסקת הביכורים שלה, במסגרתה רכשה 34 דירות בפרויקט מידטאון במרכז תל אביב בתמורה ל-71.4 מיליון שקל, אשר אכלוסו מתוכנן לרבעון הראשון של שנת 2018.

הקרן הונפקה בסוף שנת 2016, וגייסה כ-240 מיליון שקל. לאחר ההנפקה קיבלה מגוריט ביקורת נוקבת על העובדה שמרבית הכסף שלה גוייס מכספי חרדים וקופות צדקה לאלמנות ויתומים. הטריגר להנפקה נוצר בעקבות השינוי לחוק הריטים שעיקרו הפחתת מס הרכישה לקרנות הריט הפועלות בתחום המגורים, לצד הטבות מיסוי נוספות. הקרן פועלת לאיתור מתחמים בני 20 יח"ד לכל הפחות.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, אמר לאחר ההודעהכי החברה מנצלת הזדמנות למימוש חלק הפרויקט ברמלה: "נמשיך בתהליך הפיתוח וההקמה של שני הבניינים הנוספים בפרויקט, שאנו צופים שייהנו מרמות הביקושים הגבוהות המאפיינות בשנים האחרונות את אזור רמלה והסביבה. אלקטרה מגורים תמשיך לפעול גם בעתיד להעמקת פעילותה בתחום הייזום למגורים כחלק מהאסטרטגיה העסקית של הקבוצה", אמר דויטשר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות