אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הכבלים אסרה שידור הסדרה שמש בערוצי הילדים

מועצת הכבלים אסרה שידור הסדרה שמש בערוצי הילדים

על פי ההחלטה, הסדרה רוויה בתכנים סטריאוטיפיים בוטים שאינם מתאימים לצפיית ילדים. טמירה ירדני, שהפיקה את הסדרה: "אבקש פירוט והסבר מפורט אילו תכנים הפריעו למועצה שיכולים לפגוע בחינוכם של ילדי ישראל ונפעל בהתאם"

22.02.2017, 11:04 | אלירן מלכי

מועצת הכבלים והלוויין הודיעה היום (ד') לערוצי הילדים כי הם אינם יכולים לשדר את הסדרה שמש עם צביקה הדר וגדי רבינוביץ' הידוע בכינויו בסדרה 'טנצר המניאק' מאחר ובסדרה יש תכנים בוטים שאינם מתאימים לילדים וקובעת כי "הסדרה רוויה בייצוגים סטריאוטיפיים בהיבט האתני, המגדרי, התעסוקתי והגיאוגרפי גם יחד. יתרה מכך, בסדרה מוצגים דימויי גוף ומיניות נשית בוטים, אשר אינם ראויים לצפייה בקרב הילדים".

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, יפעת בן חי שגב, אמרה על הסדרה כי "יש בלבי ספק רב אם היתה ראויה לשמש ספינת דגל של זמן צפיית שיא בברודקאסט ציבורי, עוד במועד השקתה, לא כל שכן בימינו אנו", אמרה בן חי שגב והוסיפה "בשעה שהחברה הישראלית עשתה כברת דרך בכל הנוגע לפלורליזם ורב-תרבותיות, במוסדות המכוננים אותה, לרבות בתקשורת, הרי ששידורה של הסדרה משיג אחורה את כל ההישגים הפוליטיים והחברתיים שנרשמו פה בעשורים האחרונים".

גדי רבינוביץ גדי רבינוביץ' כטנצר המניאק גדי רבינוביץ

המכתב מופנה לכלל ערוצי הילדים, אך עם זאת בפעם האחרונה שהתוכנית שודרה באחד מערוצי הילדים זה היה בערוץ הילדים של RGE שמסרו בתגובה כי "הסדרה הוסרה משידורי הערוץ לפני חצי שנה ואין בכוונת הערוץ להחזירה לשידור".

טמירה ירדני, מי שאחראית על הפקת הסדרה, אמרה בתגובה "זה קצת משונה בהתחשב בעובדה שכל ערוצי הילדים שידרו את זה. לא סתם הם שידרו את זה מאחר והתכנים של שמש הם תכנים דומים לכל קומדיית מצבים המוצגת בעולם. אני אבקש פירוט והסבר מפורט אילו תכנים הפריעו למועצה שיכולים לפגוע בחינוכם של ילדי ישראל ונפעל בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות