אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: שברון מנהלת מו"מ למכירת שדות הגז שלה בבנגלדש לסין ב-2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

דיווח: שברון מנהלת מו"מ למכירת שדות הגז שלה בבנגלדש לסין ב-2 מיליארד דולר

בנגלדש מחזיקה בזכות סירוב ראשונה על מכירת השדות לגורם זר - ותנסה לבצע את העסקה באמצעות חברת האנרגיה הממשלתית שלה. זאת, בכפוף לבדיקת רזרבות גז במדינה

22.02.2017, 15:53 | שירות כלכליסט

חברת הנפט והגז הממשלתית הסינית ז'נואה אויל (Zhenhua Oil) חתמה על הסכם ראשוני עם שברון האמריקאית לרכישת שדות הגז הגדולים ביותר שלה בבנגלדש. לפי פרסום של רויטרס על בסיס מקורות בכירים סיניים, שווי העסקה צפוי לעמוד על 2 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ז'נואה היא חברה בת של התאגיד הביטחוני הממשלתי NOTINCO. השלמת העסקה תסמן את ההשקעה המשמעותית הראשונה של סין במדינה הדרום אסייתית, שבה מתחרה בייג'ינג עם הודו ויפן על השפעה. בנגלדש מחזיקה בזכות הסירוב הראשוני על הנכסים, מה שעלול לחסום את חתימת העסקה.

בנגלדש, באמצעות חברת הנפט הממשלתית שלה, "פטרובנגלה" (Petrobangla), מאוד רוצה לרכוש את שדות הגז ומנהלת שיחות עם בנקים גלובליים כדי לנסות ולגייס את המימון הדרוש. כך מסר לרויטרס גורם המקורב לעניין. לצורך הערכת כדאיות העסקה מצויה בנגלדש בתהליך בדיקת רזרבות גז - באמצעות משרד הייעוץ ווד מקינזי.

"היות שפרויקט זה נתון לשיחות מסחריות, לא נוכל להגיב, בהתאם למדיניות החברה שלנו", אמר דובר ז'נואה. ז'נואה היא חברת נפט וגז קטנה לעומת ענקיות האנרגיה הממשלתיות "פטרו-צ'יינה" (PetroChina) ו"סינופק" (Sinopec). כעת החברה הסינית מנסה לסכם את פרטי ההסכם עם שברון עד יוני, לאחר ששתי החברות חתמו על הסכם ראשוני בינואר.

בהודעת מייל אישרה שברון כי היא מנהלת דיונים מסחריים לגבי נכסיה בבנגלדש, אולם סירבה למסור פרטים נוספים, כעניין של מדיניות. 

שברון, צילום: רויטרס שברון | צילום: רויטרס שברון, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות