אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלופי הוצאות הקשר עם הציבור ב-2016 - הח"כים מיקי זוהר ושרן השכל מהליכוד צילום: אלכס קולומויסקי', עומר מסינגר

אלופי הוצאות הקשר עם הציבור ב-2016 - הח"כים מיקי זוהר ושרן השכל מהליכוד

מיקי זוהר הוציא 102 אלף שקל, בין השאר על על 4 מכשירים סלולריים. השכל הוציא כ-100 אלף שקל. איציק שמולי מהמחנה הציוני הוציא 99 אלף שקל. חמישה משבעת חברי הכנסת הראשונים ברשימה הם מהליכוד

22.02.2017, 17:01 | שחר אילן

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד הוא אלוף הוצאות הקשר עם הציבור של הכנסת לשנת 2016. את התואר הוא גורף בזכות הוצאות בהיקף של 102 אלף שקל. במקום השני חברת סיעתו שרן השכל עם 100 אלף שקל. חמישה משבעה חברי הכנסת הראשונים ברשימה הם מהליכוד. שש מעשרת הח"כים הראשונים ברשימה הן חברות כנסת.

זוהר הוציא בין היתר 22 אלף שקל על הדפסות ופרסומים, 20 אלף שקל על שכירת לשכה פרלמטרית ו-12 אלף שקל על ארבעה מכשירי טלפון ניידים.

השכל הוציאה 16 אלף שקל על יעוץ מקצועי. ח"כ שלי יחימוביץי (המחנה הציוני) שהיתה אלופת 2015, הסתפקה ב-2016 בהוצאות של 68 אלף שקל. מתוכם 22 אלף שקל יועדו לאתר אינטרנט ורשתות חברתיות ו-14 אלף שקל לרכישות מחשבים.

מיקי זוהר, שרן השכל, צילום: אלכס קולומויסקי מיקי זוהר, שרן השכל | צילום: אלכס קולומויסקי', עומר מסינגר מיקי זוהר, שרן השכל, צילום: אלכס קולומויסקי

במקום השלישי ברשימה ממוקמת נורית קורן (הליכוד) עם קצת פחות מ-100 אלף שקל ואחריה טלי פלוסקוב (כולנו) ואיציק שמולי (המחנה הציוני) עם 99 אלף שקל. יו"ר הקואליציה דוד ביטן (הליכוד) הוציא 98 אלף שקל וממוקם שישי. בעשיריה הראשונה ממוקמות גם חברות הכנסת זהבה גלאון ומיכל רוזין ממרצ.

ח"כ אורן חזן (הליכוד) הוציא 78 אלף שקל, מתוכם 14 אלף שקל למטרת סקר ו-19 אלף שקל לכנס הסברה.

ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) הוציאה 52 אלף שקל מתוכם 35 אלף שקל למטרת רשתות חברתיות. ח"כ הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) הספיק להוציא לפני ההסתבכות שלו 81 אלף שקל, מתוך 38 אלף שקל על שכירה והחזקה של לשכה פרלמנטרית ו-21 אלף שקך על ייעוץ מקצועי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנהנה מכיסויי הוצאות רבים ממקורות אחרים, השתמש בתקציב הזה רק למטרת מנוי לאינטרנט בשווי 300 שקל. שר האוצר משה כחלון השתמש ב-1,250 שקל למטרת "דואר ומברקים".  

ח"כ חנין זועבי. הוציאה 52 אלף שקל, צילום: עטא עוויסאת ח"כ חנין זועבי. הוציאה 52 אלף שקל | צילום: עטא עוויסאת ח"כ חנין זועבי. הוציאה 52 אלף שקל, צילום: עטא עוויסאת

 

 

תקציב הקשר עם הציבור מיועד למטרות כמו תקשורת, אינטרנט, ורשתות חברתיות, ריהוט וצרכים משרדיים ושכירת לשכה מחוץ לכנסת. הסכום הבסיסי שעמד לרשות חברי הכנסת השנה עמד על 93,700 שקל. הסכומים שמקבלים שרים קטנים יותר. חברי הכנסת שלא ניצלו תקציבים משנים קודמות יכולים לגרור עוד 12 אלף שקל.

בעוד שהמטרות של תקציב הקשר עם הבוחר חשובות, השימוש שנעשה בו לעיתים בעייתי. בשנים האחרונות הכנסת מפרסמת את הוצאות הח"כים לפי סעיפים ולא את הוצאות מפורטות ובכך חוסכת מחלק חברי הכנסת מבוכה גדולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
קשר עם ציבור
רציתי לדעת מה אתם ואמרים על חוק דירה שלישית ו מה אבדל בין מס דירה שלישית והארנונה שמשלמים בו זמנית פעמיים לעתו נכס פעם לקופת עיריית ופעם לכיס של האוצר ו שליחה איל מכנסת ינון אמר שמשחו לא חוקית לא בסדר חוק לא חוקית כסף לא חוקית קורים לזה גנבה יש גנבה יש במקום לגנבים ו גנבים צריכים לתפוס יעצה גנבה באור יום , בטוח מסגרת של החוק כן כן כן מותר ואנו בחרנו את הכנסת .....
דן  |  22.02.17
לכל התגובות