אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני הדיון בפירוק אלון: נציגות האג"ח ושרגא בירן הגיעו להסכמות צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רגע לפני הדיון בפירוק אלון: נציגות האג"ח ושרגא בירן הגיעו להסכמות

לפי ההסדר, בירן קיבל עוד ארכה של חודש להכנסת משקיע לקבוצת אלון - ובתמורה הצהיר בפני בית המשפט כי העמדת חוב מחזיקי האג"ח לפרעון מיידי בוצעה כדין

23.02.2017, 13:21 | גולן חזני

הושג הסדר באלון ישראל בין מחזיקי האג"ח לשרגא בירן. זאת, דקות לפני מועד תחילת הדיון בבית המשפט המחוזי מרכז לוד בין הצדדים היום (ה'). לפי ההסדר, בירן קיבל עוד ארכה של חודש להכנסת משקיע לקבוצת אלון, ותמורה הצהיר בפני בית המשפט כי העמדת חוב מחזיקי האג"ח לפרעון מיידי בוצעה כדין.

קראו עוד בכלכליסט

בדיון זה היתה אמורה השופטת עירית וינברג נוטוביץ' להחליט אם חוב של 1.835 מיליארד שקל של אלון יועמד לפרעון מיידי כדרישת מחזיקי האג"ח. במידה שהשופטת היתה נענית לבקשה זו של הרמטיק נאמן האג"ח, ועו"ד חגי אולמן המלווה אותה, הרי שהמחזיקים היו יכולים לבקש את פירוקה של אלון.

 

השיחות החלו לאחר שאלון הודיע לנציגות כי היא מוכנה לחזור להסדר הקודם ובתמורה לקבל חודש למציאת משקיע. המוסדיים הסכימו לכך, בתנאי שהחברה תודיע לבית המשפט שהעמדת האג"ח לפרעון מיידי היתה כדין.

ההסדר החדש מבוסס על העקרונות שהושגו לאחר הליך הגישור (שנוהל על ידי עורך הדין רובי בכר). בהליך זה נקבע כי בעלי איגרות החוב יתנו ארכה לבעלי המניות של החברה עד לאוגוסט 2017 לגייס הון בהיקף של 120 מיליון שקל - בתמורה להזרמה מיידית של 40 מיליון שקל.

על פי מתווה ההסכם, היו אמורים בעלי האג"ח לקבל 25% ממניותיה של אלון אם החברה תשלים את גיוס ההון. במקרה שבעלי המניות לא היו מצליחים לגייס את ההון הנדרש, היתה החברה אמורה לעבור לבעלותם המלאה של בעלי האג"ח. עוד הוסכם שאלון תפרע לבעלי האג"ח 400 מיליון שקל. יתרת החוב תיפרס עד 2027 והריבית עליה תופחת מ–5.6% ל–4.9%.

השופטת דחתה שלשום את בקשתה של חברת ביילסול - בעלת השליטה בחברת אלון - לייחד את הדיון לחוות הדעת שהגיש לבית המשפט פרופסור אמיר ברנע (חוות הדעת הוגשה בסוף השבוע שעבר). ברנע קבע לאלון שווי נכסי נקי של 128 מיליון שקל, והביע את דעתו מה הוא המבנה הרצוי של הסדר החוב של אלון.

המגעים נערכים בהשתתפות כונס הנכסים הרשמי, ובמעורבות פעילה שלו, והחלו בעקבות פסיקתה של השופטת שבמידה מסויימת לחצה את בעלי אלון. הכנ"ר ציין בחוות דעת שהגיש לבית המשפט כי הוא סבור שעל בית המשפט להכריע בטענה של ביילסול ואלון ישראל, לפיה החוב הועמד לפירעון מידי שלא כדין.

בירן יוצג ע״י עופר צור ואורלי טננבאום ממשרד גורניצקי.  אלון יוצגה על ידי עוה"ד אהרן מיכאלי ויהודה רוזנטל ממשרד גולדפרב זליגמן.

שרגא בירן, צילום: אוראל כהן שרגא בירן | צילום: אוראל כהן שרגא בירן, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות