אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וויקס רוכשת את DeviantArt תמורת 36 מיליון דולר צילום: אריאל בשור

וויקס רוכשת את DeviantArt תמורת 36 מיליון דולר

החברה הישראלית תצרף את מייסד ומנכ"ל DeviantArt לצוות ההנהלה ותשמר את עצמאות החברה והמותג הנרכשים - רשת חברתית מהגדולות בארה"ב לשיתוף מוצרי אומנות ועיצוב

23.02.2017, 15:02 | דרור רייך

וויקס (WIX) מדווחת על רכישה חדשה: חברת בניית האתרים הישראלית מודיעה (ה'), על רכישת חברת דביאנטארט (DeviantArt - המכונה ע"י המשתמשים בקיצור DA). התמורה תעמוד על 36 מיליון דולר - מתוכם התחייבות לתשלום עתידי של כ-3 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

דביאנטארט מפעילה קהילה לשיתוף אומנות (תמונות, ציורים) באונליין. בוויקס מאמינים כי השילוב עם עם רשת חברתית קריאטיבית גלובלית תייצר הזדמנויות למוצר, למותג ולטראפיק.

הרוכשת מתכוונת לשמר את המותג DeviantArt שימשיך לפעול באופן עצמאי ולנהל את הרשת החברתית הייחודית שלו - הקהילה המרכזת אומנים ומעצבים (כמו גם חברים בעלי עניין בתחום) היא אחת הגדולות בארה"ב, עם 40 מיליון משתמשים רשומים ו-325 מיליון יצירות אומנות.

הכוונה של וויקס היא לספק לאמנים של "DA" אפשרות לעשות שימוש בפלטפורמה שלה על מנת להגיע לקהל רחב יותר, תוך יצירת קשרים ברשת, באמצעות המחשבים והמובייל. 

אנג'לו סוטירה (Angelo Sotira), מנכ"ל ושותף מייסד של דביאנטארט, יצטרף לצוות ההנהלה של וויקס, ועובדי החברה יצורפו לכוח האדם של וויקס, שמרכזה בתל אביב.

העלאת תחזית

לנוכח הרכישה האמורה מעדכנת וויקס את תחזיותיה לשנת 2017 כלפי מעלה: תחזית ההכנסות גדלה בכ-8 מליון דולר לטווח של 417-419 מליון דולר ותחזית הגבייה עולה בכ-9 מליון דולר לטווח של 461-467 מליון דולר.

התחזית לרבעון הראשון אינה משתנה, שכן ההוצאות הצפויות על העיסקה במהלך הרבעון אינן מהותיות.

במקביל, הרכישה תצמצם ב-8 מיליון דולר את תזרים המזומנים החופשי הצפוי לשנה זו, לטווח של 63-64 מליון דולר. הירידה משקפת גם השקעות נוספות במחקר ופיתוח, הוצאות שיווק, הוצאות אינטגרציה, הוצאות שימור עובדים והוצאות נלוות לעסקה. 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות