אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ-Wix, דרך קופיקס ועד אפל: באיזו שעה מתעוררים המנכ"לים? צילום: אוראל כהן

מ-Wix, דרך קופיקס ועד אפל: באיזו שעה מתעוררים המנכ"לים?

טים קוק מתעורר בכל בוקר ב-3:45 ומתחיל לשלוח מיילים ומנכ"ל סטארבקס מגיע למשרד כבר בשש בבוקר. בדקנו לאיזו שעה מכוון השעון המעורר של כמה מנהלים מצליחים בישראל

25.02.2017, 08:10 | מעין מנלה
השעון המעורר של טים קוק, מנכ"ל אפל מצלצל בכל בוקר (או לפנות בוקר יותר נכון) בשעה 3:45. הוא פותח את יומו בשליחת מיילים במשך שעה, לאחר מכן הולך לחדר כושר, משם לקפה בסטארבקס ולמשרד, כך הוא תיאר את שגרת ההתעוררות שלו לכתבה במגזין טיים.

קראו עוד בכלכליסט

קוק אינו המנכ"ל היחיד שמתעורר לפני צאת החמה. מנכ"ל AOL טים ארמסטרונג מתעורר בחמש בבוקר, סרג'יו מרקיונה, מנכ"ל פיאט-קרייזלר, משכים רבע שעה לפני קוק ב-3:30, מארי ברה מג'נרל מוטורס מגיעה למשרד כבר בשש בבוקר וכך גם מנכ"ל סטארבקס הווארד שולץ, כך לפי ה-USA Today.

מנכ"ל אפל טים קוק, מתעורר ברבע לארבע בבוקר בכל יום, איור: אי פי איי מנכ"ל אפל טים קוק, מתעורר ברבע לארבע בבוקר בכל יום | איור: אי פי איי מנכ"ל אפל טים קוק, מתעורר ברבע לארבע בבוקר בכל יום, איור: אי פי איי

התעוררות בשעות מוקדמות והסתפקות במעט שעות שינה מאפיינת לא מעט אנשים מצליחים. מומחה הפרודוקטיביות ומחבר הספר "הנס של 5 בבוקר" ג'ף סנדרס, שמן הסתם ממליץ להתחיל את הבוקר באותה השעה, טוען כי זהו הזמן ביממה בו אנשים הם הממוקדים ביותר, עם האנרגיה הרבה ביותר ולכן יכולים להפיק את עבודתם הטובה ביותר. "עבור אנשים רבים זהו הזמן היחיד ביום שיש להם לעצמם, זה הזמן בו אתה הערני ביותר. אנשים מצליחים רבים אוהבים להתעורר שלוש שעות לפני תחילת יום העבודה", הוא אמר בראיון לניו יורק פוסט. שאלנו כמה מהמנהלים המצליחים בישראל לאיזו שעה מכוון השעון המעורר שלהם ומה הם עושים כשהם קמים בבוקר.

מתי מתעוררים אצלנו?

לאבי כץ, היזם והבעלים של רשת קופיקס אין שעון אך הוא מתעורר בכל יום בדיוק ארבע שעות לאחר שנרדם. "זו יכולה להיות כל שעה מחמש עד שבע", הוא אומר ל'כלכליסט'. לאחר שהוא מתעורר הוא "שוכב חצי שעה סורק את האתמול ומסדר את היום שבא. מתאושש, קם שותה קפה רואה חדשות. מתפלל, מדליק טלפון, (לא לפני שמונה) ויוצא לחיים".

גם מנכ"ל Wix, אבישי אברהמי לא מכוון שעון בבוקר. "העוזרת האישית שלי מעירה אותי בהתאם ללו"ז הפגישות באותו היום. מכיוון שאני עובד בלילות אני קם מאוחר יחסית", הוא אומר. לאחר שהוא מתעורר הוא בדרך כלל נרדם שוב, מתקלח, מתלבש ומתארגן ליום עבודה נוסף.

שי פלדמן, מנכ"ל AIG ישראל מתחיל את יום העבודה בשמונה. הוא מתעורר בשש ורבע בבוקר ויוצא לריצה של שישה ק"מ. כאשר הוא חוזר הוא מעיר את בנותיו בשעה שבע, אוכל איתן ארוחת בוקר ולוקח אותן לבית הספר. הוא מגיע למשרד לקראת השעה שמונה בבוקר.

מנכ"ל דלתא ישראל צביקה שווימר,מתעורר במהלך השבוע בשעה 6:30. "זה זמן האיכות שלי עם הבנות שלי שמתעוררות לבית ספר", הוא אומר. תוך כדי ההתארגנות הוא עובר על העיתונים היומיים, שותה קפה, אוכל משהו קטן, רואה אם יש מיילים דחופים שהגיעו במהלך הלילה ובמידת הצורך עונה. "אני מקפיד להיפרד מאשתי ומהבנות לפני היציאה שלהם לבית הספר ויוצא למשרד", הוא אומר.

השעון המעורר של ארי ברונשטיין, מנכ"ל אלרון מכוון לאותה השעה – 6:30 בבוקר וגם הוא מתחיל את היום עם קריאת מיילים. לאחר מכן הוא מעיר את ילדיו ומביא אותם לבית הספר, קורא את עיתוני הבוקר על קפה ויוצא למשרד.

בשמונה וחצי בבוקר שותה מנכ"לית רולדין, נועה בכר אהרוני, כבר את הקפה השני. היא עושה את זה בסניף הרשת מתחת למשרד לאחר שהשכימה בשעה 6:15 בבוקר, בדקה את הטלפון, המיילים וההודעות, התקלחה, שתתה קפה, העירה את הילדים ובילתה איתם מעט זמן איכות. המנכ"ל של רשת קפה ג'ו, עמי שם טוב גם הוא מתעורר ב-6:15. הוא שותה אספרסו, קורא את כותרות העיתונים ומעיר את ילדיו לשגרת הבוקר.

יעקב אטרקצ'י, בעלי ומנכ"ל אאורה ישראל, שמשכים בשעה שש בבוקר בכל יום אומר כי בין 6 ל-7 בבוקר הוא נהנה מהשעה הכי אפקטיבית ופוריה ביום. במהלכה הוא מספיק לעבור על כל העיתונים והאתרים הכלכליים ולאחר מכן מוציא כ-20 עד 30 מיילים לעובדים ולקולגות עם רעיונות ותובנות עליהם חשב במהלך הלילה. לאחר מכן מכין אוכל ושתייה, מעיר את הילדים, שותה קפה שחור וצופה בתכניות הבוקר. פעמיים בשבוע הוא מתאמן בין 7:45 ל-9:15 ובימים שלא מתאמן מנהל ישיבות עבודה כבר ב-8 בבוקר.  

אורי פלח, מנכ"ל רשת התכשיטים והשעונים רויאלטי מתעורר ב-5:45 בכל בוקר, הולך לתפילה ב-6:00, וב-7:30 הולך לחדר כושר, לשחות או לרכב על אופניים – תלוי בעונה. צ'ארלי זיתוני, מנכ"ל בוניטה דה מאס מתעורר ביקיצה טבעית מדי יום בשעה חמש בבוקר. הוא פותח את היום עם קפה וסיגריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
זה מנהלים "מצליחים" ? על חשבון בריאות ומשפחה ?!
אקדים ואכתוב שדבריי לא נובעים מקינאה או לא יודע מה. הנחת המוצא שלכם שהצלחה פירושה המון כסף אינה נכונה. עבור רבים וטובים, בטח בישראל, הרצון למשפחה חשוב מאוד ומי שעושה המון כסף אך הוא מכור לעבודה ולא בנה בית - הוא אדם עצוב וחסר.
יוניו  |  26.02.17
לכל התגובות