אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון רבוע כחול הגישה הצעת הסדר - והטענות לגביית דמי שכירות מופרזים ממגה נעלמו צילום: עמית שעל

אלון רבוע כחול הגישה הצעת הסדר - והטענות לגביית דמי שכירות מופרזים ממגה נעלמו

במהלך הקפאת ההליכים של מגה, התרעמו לא אחת נאמני ההסדר, עו"ד אהוד גינדס, רו"ח גבי טרבלסי ועו"ד אמיר ברטוב, על דמי השכירות ששילמה מגה לחברת רבוע כחול נדל"ן, החברה האחות, עבור הסניפים שהפעילה

23.02.2017, 18:08 | גולן חזני

אלון רבוע כחול הגישה היום (ה') הסדר פשרה לאישור בית המשפט המחוזי בתל אביב. מהסדר זה נעלמו טענות העבר לגביית דמי שכירות מופרזים מסניפי מגה.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הקפאת ההליכים של חברת מגה, התרעמו לא אחת נאמני ההסדר, עו"ד אהוד גינדס, רו"ח גבי טרבלסי ועו"ד אמיר ברטוב, על דמי השכירות ששילמה מגה לחברת רבוע כחול נדל"ן, החברה האחות, עבור הסניפים שהפעילה. השלושה טענו כי רבוע גבתה בעסקאות בעלי העניין שהובילו שרגא בירן ודודי ויסמן, דמי שכירות מופקעים.

בדו"ח שהגישו לבית המשפט בדיוק לפני שנה, ב-24 בפברואר 2016, ציינו השלושה לגבי דמי השכירות כי "פרשה זו מעוררת תמיהה רבה... היכן היו הדירקטורים ושומרי הסף כשמגה נחלבה כך מנכסיה? קיים חשש כבד כי אף אחד כבר לא ייצג את מגה בהליכים לקביעת דמי השכירות, וכי דמי השכירות שנכפו עליה, לטובת בעלי השליטה, עלו על דמי השכירות הראויים".

הבוקר, שנה אחרי, הגישו אלון רבוע כחול שבינתיים עברה לשליטת מוטי בן משה, ונאמני מגה, הסדר פשרה לאישור בית המשפט המחוזי בתל אביב. וראה זה פלא. הטענות הקשות על דמי שכירות מופקעים נעלמו למעשה ומגה שעברה בינתיים לידי יינות ביתן, תקבל הנחה של 9%, עד ליוני 2018, ולאחר מכן יחזרו מחירי השכירות למחיר המקורי עבור 65 הסניפים.

ההנחה של 9% ניתנה עוד במו"מ להסדר ע"י הספקים ונושי מגה, כחלק מנסיון להבריא את החברה. ההנחה ניתנה עד נובמבר 2017, ובמו"מ עם רבוע נדל"ן ובן משה הוארכה עד יוני 2018. הסכמי השכירות שנחתמו בין רבוע נדל"ן למגה שבשליטת נחום ביתן הם עד 2023 לכל 65 סניפי מגה, עם אופציה להארכה ב-7.5 שנים נוספות – אופציה שאם תמומש, תהיה במחיר גבוה ב-7.5% מהמחיר המקורי. בנוסף יועלו דמי השכירות הנוספים שמגיעים מהיקף הפדיון של הסניפים מ-2% ל-2.5% מהפדיון לשנה. בנוסף, רבוע נדל"ן תוכל לפנות 20 מהסניפים בהודעה של שנה מראש, לצורך פיתוח נדל"ני.

רבוע כחול תבעה מנאמני מגה (שביולי מכרו אותה כאמור לרשת יינות ביתן) 130 מיליון שקל, שירדו ל-100 מיליון שקל לאחר שמגה החליטה לבטל את פינוי מרלו"ג מגה בקיבוץ אייל ש-30 מיליון שקל מהתביעה היו בגינו. בהסדר תקבל רבוע כחול נדל"ן, המנוהלת ע"י זאב שטיין, 30 מיליון שקל מקופת הנאמנים.

מגה, שקרסה ברעש גדול בינואר 2016, נמכרה לרשת ייינות ביתן ב-485 מיליון שקל, לאחר אישור הממונה על ההגבלים. אישור זה ניתן בכפוף לתנאים, ובין היתר הותנה המיזוג בכך שיינות ביתן תמכור סניפים ב-8 אזורים שבהם יש חפיפה בין סניפי מגה ליינות ביתן. רשות ההגבלים העסקיים הודיעה השבוע לנחום ביתן, בעלי רשת יינות ביתן, על כוונתה להטיל עיצום כספי בסך 25.6 מיליון שקל על הרשת וכן עיצום כספי אישי בסך 700 אלף שקל שיוטל עליו - וזאת בגין הפרת תנאי המיזוג ואי-מכירת הסניפים שנדרשה מכירתם.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות