אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיילים חדשים חושפים קשר הדוק בין השר להגנת הסביבה בארה"ב לחברות נפט צילום: wikipedia

מיילים חדשים חושפים קשר הדוק בין השר להגנת הסביבה בארה"ב לחברות נפט

בין השאר, משרדו של סקוט פרואיט, ששימש התובע הכללי של אוקלהומה, השתמש בטיעונים שהעבירה לו חברת נפט - בתביעה שהגיש נגד הסוכנות להגנת הסביבה

24.02.2017, 20:31 | שירות כלכליסט

אלפי מיילים שנחשפו לאחרונה מלמדים על קשר ההדוק בין סקוט פרואיט, המנהל החדש של הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) של ממשלת ארה"ב, לחברות נפט וגז, ומטילים צל כבד על מינויו.

קראו עוד בכלכליסט

המיילים, שנשלחו בתקופה שבה היה פרואיט התובע הכללי של מדינת אוקלהומה, פורסמו מוקדם יותר השבוע, בהוראת בית משפט - בעקבות דרישה של המכרז למדיה ודמוקרטיה.. הם מפרטים את ההתכתבות בין פרואיט לבין כמה חברות נפט המנהלות פעילות רחבת היקף באוקלהומה, שביקשו לקבל הקלות רגולטריות. כך למשל, לפי המיילים, חברת דבון אנרג'י העבירה למשרדו של פרואיט את עמדותיה בנושא ההגבלות על פליטת מתאן - והמשרד השתמש בניסוחים שהועברו לו בתביעה שהגיש נגד ה-EPA בנושא.

במכרז למדיה ודמוקרטיה אומרים כי המסמכים שנחשפו הם "פריצת דרך משמעותית" - וחושפים את הקשרים ההדוקים והידידותיים בין משרד התובע בראשות פרואיט לביו תעשיית הנפט והגז; קשרים אלה כללו פגישות תכופות, שיחות וארוחות   

כחבר בממשלתו של דונלד טראמפ, הוטלו על פרואיט משימו הכוללות את ביטולה של חקיקה מרכזית בתחומי האקלים והגנת הסביבה שנחקקו במהלך כהונתו של ברק אובמה.

סקוט פרואיט , צילום: wikipedia סקוט פרואיט | צילום: wikipedia סקוט פרואיט , צילום: wikipedia

ב-17 בפברואר אושר מינויו של פרואיט לראשות הסוכנות שאת ידיה ניסה לכבול בתקופת ממשלת אובמה באמצעות תביעות משפטיות חוזרות ונשנות. המינוי התבצע הודות לרוב הקטן של הרפובליקנים בסנאט, ולמרות קריאות מצד דמוקרטים לדחות את המינוי עד לפרסום המיילים שלו, שנקבע לשבוע לאחר מכן.

הדמוקרטים הגישו תביעה לשופט במדינת אוקלהומה ובה דרשו לחשוף את המיילים. השופט הורה לפרואיט להעביר אלפי מיילים שהחליף עם ראשי תעשיית הנפט והגז במדינתו. פרואיט סירב במשך שנתיים לאפשר גישה למיילים.

בעת שהיה התובע הכללי של אוקלהומה, תבע פרואיט 14 פעם את הסוכנות להגנת הסביבה בממשל אובמה, בשל כוונתה להגביל את פליטות הפחמן ממפעלים מונעי פחם וכן נגד הרחבת סמכויותיהן של הסוכנויות לפיקוח על המים, מה שמאלץ את חברות לנקות את מקורות המים שזוהמו בידי מפעליהן. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
"המינוי התבצע הודות לרוב הקטן.." רוב קטן?
1) הרפובליקנים זכו לרוב: 1) בבית הנבחרים, 2) בסנאט, בנוסף זכו בנשיאות (טראמפ). מה זה 'רוב קטן'? רוב זה רוב. נמאס מהניו-ספיק סטייל הספר 1984. עיתון 'כלכלי' או פייק ניוז כחול לבן מבית המגזין הפלשטינו-גרמני בעברית המכונה אל-ארד ? - שכל אחד יסיק מסקנותיו בעצמו http://goo.gl/VQMUPM
עראד ארדואן האלבר  |  25.02.17
לכל התגובות