אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מסתערת על תחום המסרונים: תשיק אפליקציה שתתמוך בתקן החדש של ה-SMS איור: ערן מנדל

גוגל מסתערת על תחום המסרונים: תשיק אפליקציה שתתמוך בתקן החדש של ה-SMS

מדובר בתקן המכונה RCS, שאמור לתמוך בכל התכונות שניתן למצוא באפליקציות מסרים כגון ווטסאפ או דומותיהן; לאלו חברות תקשורת זה נוגע?

25.02.2017, 14:53 | רפאל קאהאן
גוגל פרסמה אתמול (ו') שורה של הכרזות שהמשותף להן הוא שוק המסרונים המיידיים. ניסיונותיה של גוגל בתחום היו תמיד בעייתיים - החברה השיקה עד היום עשרות אפליקציות לשליחת מסרים, בין אם בתחום הצ'אטים, המסרונים או המדיה החברתית. כעת החברה מעוניינת לצמצם את ההיצע ולהסתפק באפלקיציה בודדת לכל אחד מהתחומים האלה.

קראו עוד בכלכליסט

ההכרזה המעניינת מכל נוגעת לאפליקציית SMS שתתמוך בתקן החדש בתחום שמכונה RCS. מאחורי ראשי התיבות האלה עומד הדור הבא של מסרוני SMS - אלה יתמכו בכל התכונות שניתן למצוא באפליקציות מסרים כגון ווטסאפ או דומותיהן, כגון: תוכן מולטימדיה, אישורי מסירה והטמעה של קישורי אינטרנט.

 , איור: יונתן וקסמן איור: יונתן וקסמן  , איור: יונתן וקסמן

האפלקיציה שגוגל משיקה ושאמורה לתמוך בתכונה הזו נקראת Android Messages והיא צפויה להפוך לאפליקציה הסטנדרטית בקרב מכשיריהן של יצרניות כגון: LG, סוני, HTC, ZTE, נוקיה ועוד רבות. בנוסף גוגל חתמה עם הסכמים עם סדרה ארוכה של ספקיות סלולר שיתמכו באפליקציה ובפרוטוקול החדש, ובהן ספרינט, וודאפון, אורנג', דויטשה טלקום וטלנור.

עם זאת, חסרות ברשימה מספר חברות חשובות כגון סמסונג, אפל, AT&T וכן טי-מובייל, שהן הגדולות בתחומן, והחברות סיניות וואווי ו-oppo. ללא התמיכה של אלה, מסרונים שיישלחו באפליקציות RCS יימסרו לידי לקוחותיהן כהודעות SMS רגילות מה שיגביל את היתרונות של השימוש בשירות החדש. גוגל מסרה שההסכמים שהיא כבר חתמה מביאים את הפתרון החדש לכמיליארד משתמשים.

המאמצים של גוגל בתחום אולי לא יצלחו בזמן הקרוב, אבל מדובר במירוץ לטווח ארוך. לכאורה אימוץ של תקן SMS חדש לא אמור לשנות למפעילות וליצרניות. עבור המפעילות הוא יחסוך פיתוח יקר וליצרניות הוא יאפשר לקבל אפליקציית מסרים שימושית שהן יוכלו להטמיע במכשירי האנדרואיד שלהן בלי מאמץ. עבור הלקוחות זה יאפשר להתנתק משירותים כגון ווטסאפ מבלי לוותר על היתרונות שבשימוש בהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות