אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביטוח לאומי יישאר ללא מנכ"ל עוד חודש לפחות צילום: ארכיון קקל

ביטוח לאומי יישאר ללא מנכ"ל עוד חודש לפחות

היועמ"ש ביקש להקפיא את מינוי מאיר שפיגלר לתפקיד לאור הימשכות הבדיקות בעניין תפקודו כמנכ"ל קק"ל בוועדת גילאור

26.02.2017, 08:09 | מיקי פלד

ביטוח לאומי צפוי להישאר עוד חודש לפחות ללא מנכ"ל לאור העיכוב במינוי של מאיר שפיגלר לתפקיד. זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ביקש בשבוע שעבר להקפיא את הדיון במינוי שפיגלר בשל התמשכות הבדיקות לגבי תפקודו כמנכ"ל קק"ל עד לחודש שעבר, והתקשרויות כספיות עם פארק אריאל שרון בתקופה זו.

קראו עוד בכלכליסט

המינוי של שפיגלר, המועמד המועדף על ידי שר העבודה והרווחה חיים כץ, מחכה לאישורה של הוועדה בראשות השופטת בדימוס בלהה גילאור לבחינת מינויים בחברות ממשלתיות, העוסקת גם במינויים לגופים סטטוטוריים כמו ביטוח לאומי. 

מאיר שפיגלר. העיכוב הוא מכה לשר חיים כץ, צילום: ארכיון קקל מאיר שפיגלר. העיכוב הוא מכה לשר חיים כץ | צילום: ארכיון קקל מאיר שפיגלר. העיכוב הוא מכה לשר חיים כץ, צילום: ארכיון קקל

מנדלבליט ביקש שלא לקבל החלטה בעניינו של שפיגלר עד לסיום הבדיקה, שלפי ההערכות צפויה לארוך לפחות חודש. המנכ"ל הקודם של ביטוח לאומי פרופ' שלמה מור יוסף כבר סיים את תפקידו באמצע החודש. אמנם ביטוח לאומי הוא גוף תפעולי שאינו דורש קבלת החלטות מנכ"ל יומיות חדשות ברמת המנכ"ל, אך לאורך זמן אי־איוש משרה זה עלול להוות בעיה גם ברמת התפעול השוטף.

אם ועדת גילאור תדחה לבסוף את מינוי שפיגלר, כץ יצטרך לבחור מועמד חדש לתפקיד שיידרש להגיע שוב לוועדה, וההליך עשוי להשאיר את ביטוח לאומי ללא מנכ"ל לתקופה ארוכה של כמה חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות