אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר פשרה: לאומי יפצה לקוחות שיחרגו מהמסגרת צילום: יובל חן

הסדר פשרה: לאומי יפצה לקוחות שיחרגו מהמסגרת

ביהמ"ש קבע שמעתה הבנק לא יוכל לחייב לקוח בעמלה על החזרת חיוב של הוראת קבע שסכומו עד 100 שקל – אם נקלע לחריגה בעו"ש

26.02.2017, 15:52 | רעות שפיגלמן

בנק לאומי יקצה 1.2 מיליון שקל ללקוחותיו במקרה של חריגה ממסגרת האשראי, כך עולה מהסדר פשרה שנחתם ביום רביעי בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הסדר הפשרה ניתן כשלוש שנים לאחר שהוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסכום של כ־184 מיליון שקל, כך שהפיצוי זניח במיוחד ביחס לסכום שנתבע.

בתביעה הייצוגית נטען שכאשר חשבון של לקוח נקלע לחריגה ממסגרת האשראי המאושרת, אזי הבנק מחד דוחה תשלום של הוראת קבע - שלא ניתן לשלמו בגלל החריגה - אך מאידך כן מחייב את חשבון הלקוח בעמלה הנגבית על החזרת החיוב של הוראת הקבע - עמלה בגובה של 55 שקל לפי תעריפון הבנק.

מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח, צילום: יובל חן מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח | צילום: יובל חן מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח, צילום: יובל חן

במסגרת הסדר הפשרה נקבע כי הבנק לא יחייב לקוחות במקרה כזה באותה עמלה. מדובר רק בהוראות קבע שיוחזרו שסכומן יעמוד על עד 100 שקל כל אחת - הסכום נקבע במסגרת המו"מ והוא כאמור כפול כמעט מסכום העמלה. על הוראות קבע בסכומים גבוהים יותר שיוחזרו חזרה - כן תושת על הלקוח אותה עמלה חריגה.

בנוסף במסגרת הסכם הפשרה ללא קשר לפיצוי של 1.2 מיליון שקל, נקבע כי מעתה ואילך, לקוחות יחוייבו בעמלת החזרת חיוב הוראת קבע - בסכום שלא יעלה על הוראת הקבע. למשל אם תוחזר הוראת קבע שסכומה 40 שקל הרי שהלקוח יחוייב בעמלה של 40 שקל ולא בעמלה על פי התעריפון בגובה של 55 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות