אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני פרסום הדוחות: מעלות מעלה את דירוג נייר חדרה ל-A+ צילום: יח"צ

רגע לפני פרסום הדוחות: מעלות מעלה את דירוג נייר חדרה ל-A+

חברת הדירוג העלתה את הדירוג מרמת A זאת לאור השיפור ביחסים הפיננסיים וביעילות התפעולית של נייר חדרה: "אנו צופים גידול של כ-1.5% בהכנסות החברה בשנתיים הקרובות"

26.02.2017, 12:25 | ניר טל

חברת דירוג האשראי מעלות S&P העלתה היום את הדירוג של חברת נייר חדרה בדרגה אחת מרמת A לרמת +A עם תחזית יציבה, כך על פי דיווח של החברה הבוקר (א') לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת דו"ח עדכון הדירוג מציינת מעלות כי החברה, שנמצאת בשליטת קרן פימי (59.2%) החל מחודש אוגוסט 2015, מציגה שיפור ביעילות התפעולית וביחסים הפיננסים שלה, כפי שבא לידי ביטוי בצעדים להקטנת המינוף בחברה. במעלות מציינים כי אחת הדרכים להקטנת היקף החוב ע"י ההנהלה היא באמצעות שימוש ביתרות המזומנים שבקופתה, שנכון לסיכום שנת 2016 נאמדים בכ-550 מיליון שקל.

נייר חדרה, שנסחרת לפי שווי שוק של 956 מיליון שקל, פועלת במספר תחומי פעילות שעיקרם בייצור ומכירה של נייר, אריזות קרטון ומחזור של פסולת ופלסטיק. החברה, תחת ניהולו של גדי קוניא, עתידה לפרסם את הדו"חות השנתיים שלה לקראת סוף השבוע. לעניין זה, במעלות מציינים כי הצפי שלהם הוא להכנסות בהיקף של 1.65 מיליארד שקל לסיכום שנת 2016, ולגידול בהכנסות החברה של 1%-2% בשנתיים הקרובות.

"המגמה העולמית של היחלשות מגזר הנייר הלבן כתוצאה ממעבר לצריכת תכנים דיגיטלית צפויה להימשך גם בשנת 2017 ולהשפיע לרעה על מגזר פעילות זה. מנגד, אנו רואים גידול בביקוש העולמי והמקומי למוצרי אריזה וקרטון, ויציבות בביקוש לניירות אריזה ממוחזרים, התומכים בגידול בפעילות החברה. היקף הפעילות של חברת הבת אמניר צפוי לצמוח בשנים הקרובות בעקבות העלייה בכמות הפסולת הממוחזרת, ויהווה גורם תומך לצמיחה בהיקף הפעילות הכולל של נייר חדרה", כך מסבירים במעלות את תחזיתם.

מפעל נייר חדרה, צילום: יח"צ מפעל נייר חדרה | צילום: יח"צ מפעל נייר חדרה, צילום: יח"צ

בנוסף, במעלות צופים כי ה- EBITDA המתואם לסיכום השנה יסתכם בהיקף של 150-160 מיליון שקל, נתון המגלם יחס כיסוי חוב ל-EBITDA ( יחס המספק אינדיקציה לכושר ההחזר של החברה באמצעות בדיקה לזמן שייקח לחברה לעמוד בהחזר חובותיה מהתזרים השוטף) מתואם של בין 1-2 לשנה הקרובה. יחס נמוך מתקרת הדירוג הנוכחית שעומדת על 2.5.

את תשעת החודשים הראשונים לשנת 2016 סיכמה נייר חדרה עם הכנסות בהיקף של 1.25 מיליארד שקל, קיטון של 4% בהשוואה לתקופה המקביל. יחד עם זאת, לאור צמצום בהיקף ההוצאות התפעולית כחלק ממהלך אסטרטגי רשמה החברה רווח תפעולי (לפני הכנסות ממכירת חוגלה) של 46 מיליון שקל חלף 23 מיליון שקל בתקופה המקבילה, גידול של 50%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות