אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המצב הכלכלי: טבע הקפיאה את הקמת קמפוס רעננה צילום: בלומברג

בעקבות המצב הכלכלי: טבע הקפיאה את הקמת קמפוס רעננה

הפרויקט, המוערך בכ-1.2 מיליארד שקל, נדחה לפי הודעת החברה עד להודעה חדשה: "העדיפות העליונה שלנו כעת היא להשיג את היעדים העסקיים של טבע לשנת 2017"

26.02.2017, 13:28 | דרור רייך

המצב הכלכלי שאליו הגיע חברת טבע עושה את שלו, וענקית התרופות הישראלית הודיעה היום (א') כי היא מקפיאה עד הודעה חדשה את התוכנית שלה לקמפוס ברעננה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד ביוני 2015 ענקית התרופות טבע הכריזה כי היא תעביר את מטה החברה השוכן כיום בפתח תקווה לאזור התעסוקה של רעננה. בשביל כך טבע רכשה קרקע של כ-44 דונם מאיש העסקים ג'ורג' חורש, יבואן טויוטה ומבעלי H&M.

כיום, מטה חברת טבע פרוש על פני מספר מבנים שהחברה שוכרת ברחבי פתח תקווה, שעל פי טבע מייצרים כפילויות ועלויות עודפות המוערכות במיליוני דולרים מידי שנה, כך שהם העריכו כי בטווח הארוך המהלך יניב להם חיסכון. לפי הערכות שווי הבנייה יחד עם הקרקע נאמדים בכ-1.2 מיליארד שקל.

טבע, צילום: בלומברג טבע | צילום: בלומברג טבע, צילום: בלומברג

במכתב ששחלה הנהלת טבע לעובדים נאמר כי "כפי שאתם יודעים, העדיפות העליונה שלנו כעת היא להשיג את היעדים העסקיים של טבע לשנת 2017 כדי לחזק את החברה ולהחזיר אותה למסלול צמיחה יציב. אנחנו מבצעים בחינה מעמיקה של החברה במטרה לזהות כל הזדמנות ליצור ערך ולהתייעל".

"כחלק מתהליך זה, החלטנו להקפיא כרגע את התכנית לבניית קמפוס טבע ברעננה כדי לבחון את מרכיביו, אופיו והמסגרת התקציבית שלו. נבדוק פתרונות שונים (כולל המשך בניית הקמפוס במתכונת אחרת) כדי לתת את המענה המיטבי לצרכי עובדי המטה הגלובלי והמו"פ תוך חיסכון בעלויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות