אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תלפיות בירושלים – מתחם בתנופה הדמיה: Evolve Media

תלפיות בירושלים – מתחם בתנופה

ירושלים הולכת ומבססת את מעמדה בקרב משקיעי הנדל"ן בשנים האחרונות, בין השאר בזכות רשת הרכבות הקלות המתוכננת בעיר. עם זאת, השחיקה בתשואות מהשכרה גורמת למשקיעים מנוסים לחפש אלטרנטיבות רווחיות יותר להשקעה בענף.

26.02.2017, 17:06 | בשיתוף סופרין
העיר ירושלים חווה בשנים האחרונות תחיה מחדש, בעיקר בזכות הרכבת הקלה הפעילה בעיר מזה חמש שנים: הקו האדום שהחל לפעול ב- 2011 ומגיע מקרית משה ועד לפסגת זאב, יצר מציאות חדשה ברחוב יפו הוותיק והביא לפריחה עסקית בלב העיר. עבודות התשתית על הקו הירוק שיעבור מגילה, דרך תלפיות ועד לנווה יעקב נמצאות בעיצומן והקו הכחול, שיעבור גם הוא בתלפיות נמצא בתהליכי תכנון מתקדמים.

העבודות על פיתוח רשת הרכבת הקלה בעיר מביאות לא רק ליצירת תשתית תחבורה ציבורית יעילה ונגישה, אלא גם לתכניות פיתוח עדכניות ומפורטות לאזורים בהם עובר תוואי הרכבת.

רחוב פייר קניג בתלפיות, מתחם התעסוקה, הפנאי והקניות העיקרי בעיר, יעבור בשנים הקרובות תהליך רחב היקף של התחדשות עירונית, הכולל:

• שילוב שימושי מסחר ומשרדים במתכונת של עירוב שימושים

• שיפוץ כולל של כל תשתיות הרחוב, לרבות חשמל, ביוב, מדרכות, אדריכלות נוף ועוד

• שילוב מסלולי הליכה ואופניים, במקביל לרכבת הקלה שתאפשר הגעה מהירה ונוחה למתחם

• תוספת של 3000 יחידות דיור באזור

• פיתוח שטחי ציבור, לרבות הרחבת פארק הרכבת

• שיפור מהותי במערך התנועה והחניה בתלפיות

• ועוד

כל אלה הופכים את האזור לאטרקטיבי במיוחד בקרב משקיעי נדל"ן שמגלים כי התשואה החודשית על השקעה בתחום המגורים נשחקה בשנים האחרונות לרמה של 2.5%, אולם עדיין מחפשים אלטרנטיבות מעניינות להשקעה בתחום הנדל"ן. 
למידע נוסף אודות הפרויקט

הדמיה להמחשה בלבד, הדמיה: Evolve Media הדמיה להמחשה בלבד | הדמיה: Evolve Media הדמיה להמחשה בלבד, הדמיה: Evolve Media

השקעה בנדל"ן מניב = תשואה חודשית גבוהה + השקעה סולידית

עליות המחירים המתמשכות בתחום המגורים הביאו לשחיקה מהותית בתשואה החודשית על ההשקעה, המתקבלת מדמי השכירות החודשיים. תשואה זו ירדה בעשור האחרון מרמה ממוצעת של כ- 4% לרמה של 2.5% בעיר ירושלים. הסיבה לכך פשוטה: מחירי השכירות בעיר אינם מדביקים את קצב עליית מחירי הדירות.

בתחום הנדל"ן המניב התמונה שונה לגמרי: מבחינת הנתונים המופיעים בדוח הרבעוני של חברת מאן נכסים עולה כי התשואה על שכירות בנכסים מניבים בירושלים עמדה בשנה האחרונה על כ- 7% (מחיר למ"ר עומד על 11,143 שקלים למ"ר, בעוד שהשכירות הממוצעת עומדת על כ- 65 שקלים למ"ר).

צחי סופרין –מנכ"ל קבוצת סופרין, המשווקת את פרויקט מתחם התנופה בתלפיות מוסיף בהקשר זה: "בשנתיים האחרונות אנו עדים להתעניינות הולכת וגוברת של משקיעי נדל"ן, שמחפשים אלטרנטיבות רווחיות יותר לשוק הדיור. רבים מהם יודעים כי בניגוד לאזור גוש דן, היצע הפרויקטים החדשים בתחום המסחר והמשרדים בירושלים קטן במיוחד, דבר המבטיח את הסולידיות של ההשקעה בתחום הנדל"ן המניב. זאת, בנוסף לתשואה הפנומנלית, יחסית לשוק המגורים, הופכים את ההשקעה במתחם למשתלמת במיוחד".

תלפיות מודל 2020 –

תלפיות היתה מאז ומעולם אחד המתחמים הפופולריים ביותר בעיר הבירה: השילוב בין מתחם תעסוקה, מרכז קניות הכולל שני קניונים, סופרמרקטים מובילים ומוקדי בילוי הפעילים בלילה הופך את המתחם לאחד היחידים בעיר הפעיל במרבית שעות היממה. עם זאת, העומסים בצירי התנועה בירושלים מקשים על הגעה וחניה נוחה בעיר ומשפיעים על מספר המבקרים באזור ועל האטרקטיביות שלו לשוכרים בתחום המשרדים והמסחר.

קבוצת סופרין, יחד עם קבוצת אורוקום מגבשות בימים אלה קבוצת רכישה לפרויקט מתחם התנופה ברחוב פייר קניג – הרחוב הראשי בתלפיות. הפרויקט יכלול קניון פתוח בן שתי קומות ומעליו מתחם משרדים בן 3 קומות.

סופרין מוסיף בהקשר זה: "לפני כשני עשורים היינו הראשונים לשווק ולבנות במתחם ה- BBC בבני ברק משום שזיהינו את הפוטנציאל העצום של האזור. היום אין צל של ספק כי אז היה מדובר באחת מההזדמנויות הנדירות להשקעה. בשנים האחרונות הסתכלנו על השינוי שחולל הקו האדום על רחוב יפו בירושלים, ובמיוחד על הפעילות בתחום המסחר והמשרדים בו. אנו מעריכים כי מתחם תלפיות מהווה היום את אחת מההזדמנויות האטרקטיביות בארץ להשקעה בנדל"ן מניב בשל השילוב בין תכנית האב לפיתוח המתחם ובין התכניות לקו הכחול והירוק. אין לי ספק שנוכל להציג ללקוחותינו תוך תקופת זמן קצרה תשואה מהותית על ההון שישקיעו בפרויקט, בשל תכניות הפיתוח הכוללות של המתחם".

ההערכות של קבוצת סופרין עולות בקנה אחד עם שאר המומחים בתחום. נחמה בוגין – שמאית מקרקעין ומשפטנית, מוסיפה בהקשר זה: "מה שראינו בירושלים בכלל וברחוב יפו בפרט, יחזור על עצמו ביתר שאת גם במתחם תלפיות. במהלך העבודות על הקו האדום של הרכבת הקלה ראינו עליות מתמשכות במחירי הנדל"ן, שהיו בשיעור כפול לממוצע הארצי. סביר להניח כי במהלך השנים הקרובות, עד להשלמת העבודות על הקו הירוק, אנו נהיה עדים לעליות של כ- 20% במחירי הנדל"ן המניב בתלפיות ויותר, בשל העובדה כי מדובר במתחם שכבר עכשיו נהנה מפופולריות בקרב הירושלמים. הרכבת תאפשר לכל אלה הרוצים לפקוד אותו להגיע אליו בקלות ובנוחות, דבר שיגביר את התנועה בו באופן משמעותי. כל אלה אינם נעלמים מעיני המשקיעים בנדל"ן מניב ולכן, סביר להניח כי עליות המחירים לא יאחרו לבוא".

 למידע נוסף>>

 

לקבלת מידע נוסף
*
*
* שדה חובה
שלחו
תודה,
הפרטים נשלחו והתקבלו במערכת
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות