אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל רגולציה: המיזוג בין בורסות לונדון ופרנקפורט בסכנת ביטול צילום: בלומברג

בגלל רגולציה: המיזוג בין בורסות לונדון ופרנקפורט בסכנת ביטול

המכשול העיקרי נובע מדרישת הנציבות האירופית כי בורסת לונדון תמכור את פלטפורמת המסחר באג"ח שלה - דרישה שבלונדון הגדירו כ"חסרת פרופורציה" ושצפויה לפגוע בעסקים הקיימים שלה

27.02.2017, 11:03 | שירות כלכליסט
המיזוג המתוכנן בגובה 29 מיליארד יורו בין בורסת לונדון (LSE) ודויטשה בורסה (Deutsche Boerse) עלול בסופו של דבר לא לצאת לפועל, זאת בשל החשש שלא יאושר על ידי הנציבות האירופית.

קראו עוד בכלכליסט

המכשול העיקרי נובע מדרישת הנציבות כי בורסת לונדון תמכור את 60% שהיא מחזיקה ב-MTS, פלטפורמה למסחר באג"ח. דרישה שבלונדון הגדירו כ"חסרת פרופורציה", והזהירו כי יתקשו להוציא לפועל את המכירה הזו, שצפויה לפגוע בעסקים הקיימים שלה. MTS היא אמנם חלק קטן מהעסקים של בורסת לונדון, אך היא פלטפורמה מרכזית למסחר באג"ח של ממשלות אירופה, בייחוד באיטליה.

בבעלותה של LSE גם הבורסה האיטלקית (Borsa Italiana) במילאנו. "בהתבסס על העמדה הנוכחית של הנציבות , אנחנו מאמינים שהיא ככל הנראה לא תעניק את האישור למיזוג", נמסר מבורסת לונדון למשקיעים.

בורסת לונדון , צילום: בלומברג בורסת לונדון | צילום: בלומברג בורסת לונדון , צילום: בלומברג

על פי דרישת הנציבות, הבורסות צריכות להגיש להן עד היום (ב') הצעה כיצד יעמדו בתנאים. אולם ב-LSE כבר הודיעו כי לא יוכלו לעמוד במכירה של MTS. "בהתחשב בכל הגורמים המעורבים, ותוך התמקדות באינטרסים של בעלי המניות, הדירקטוריון של בורסת לונדון הגיע למסקנה כי לא יוכל להתחייב לפיצול של MTS", נמסרה בהודעה.

בניסיונות להרגיע מראש את חששות הרגולטורים הודיעה LSE בחודש שעבר כי תמכור את הזרוע הצרפתית של חברת הסליקה LCH ליורונקסט (Euronext). מדויטשה בורסה נמסר בתגובה כי הם ממתינים להערכות נוספות מצד הנציבות האירופית, שאמורה לפרסם רשמית את החלטה שלה עד סוף מרץ.

התכניות לאיחוד הבורסות, שהוגדר כ"מיזוג בין שווים", הוכרזו לפני קרוב לשנה, כשהמטרה הייתה ליצור ענקית מסחר שתהיה בעמדה טובה יותר להתחרות נגד היריבות האמריקאיות. אולם, המיזוג המתוכנן ספג כבר ביקורת מצד צרפת, בלגיה, פורטוגל והולנד, שחוששות שענקית המסחר שתיווצר תפגע בבורסות שלהן, שבבעלות היריבה יורונקסט. חששות לפגיעה בתחרותיות כבר הובילו לביטול שני ניסיונות קודמים למיזוג בין הבורסות ב-2000 וב-2005.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות